Bedrettin Keleştimur: Hayatı, Biyografis ...

417

ŞİİR


1

TAKİPÇİ

BEDRETTİN KELEŞTİMUR HAYATI

Bedrettin KELEŞTİMUR
GAZETECİ-YAZAR
ELAZIĞ

1956 Tarihinde Ağın’da(Elazığ) doğdu. İlk, Orta ve lise öğrenimini Elazığ’da tamamladı. 1977’de, Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Enstitüsünden mezun oldu. 1992’de lisansını tamamladı.
1974 yılından itibaren basın hayatının içerisine girdi. İlk yazılarına Türkiye’nin en eski ve istikrarlı olarak devam eden günlük Turan Gazetesinde başladı. Bilahare Elazığ’da yayınlanan günlük Nurhak Gazetesinde uzun süre köşe yazıları yazdı. 1997 Ekim Tarihinde Elazığ’da günlük olarak yayın hayatına başlayan Günışığı Gazetesinde köşe yazılarına başladı. Halen, Elazığ Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti Üst Kurul Üyesi olarak görev yapan Bedrettin Keleştimur, Elazığ’da günlük olarak yayınlanan ofset Günışığı Gazetesinin Genel Yayın Yönetmenliğini yapmaktadır.
Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyetinde; fikri,edebi ve mesleki çalışmaların yanında; Kültür, Sanat ve Ekonomi ağırlıklı organizasyonlarda katkılarda bulundu.
—Türk’çe Konuşacaksak, Türkçe Konuşalım,
—Bıçağı Bırak, Kalemi Al,
—Medyanın Sorumluluğu ve Aile,
—Uluslar arası Hazar Şiir Akşamları,
—Elazığ 1. Ekonomi Kurultayı,
—Anadolu Medyasının Gelişim Çizgisi,
-Meslek İçi Eğitim Semineri..
Bütün bu çalışmalar; Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgemizi İç-Batı Anadolu’ya bağlayan Elazığ’ın bölgesinde, “Huzur ve Güven Adası” olarak anılmasına sebep olmakla birlikte, kültürel dokusunu da büyük ölçüde korumuştur.
Türk Edebiyatı, Yenises, Erciyes, Külliye, Kardelen, Kümbet, Güney-Su, Türk Dünyası, Yeni Düşünce vs. dergilerde Edebi yazı, Hikaye ve Şiirleri yayınlanmıştır.

Eserleri


ESERLERİ;
Düşünce Harmanı ; Kayseri- Özak Yayınları- 1993
Hasat Zamanı ; Kayseri- Özak Yayınları- 1994
Berekete Doğru ; Ankara-Alıç Ofset -1994
Bayrak Şiirleri Güldestesi ; Elazığ –ELESKAV - 1998
Huzura Çıkan Yol, ELAZI ; Elazığ- Nurhak Ofset - 1999
(Fırat Havzası-Elazığ Emniyet Müd.-Milli Eğitim Müdürlüğü İşbirliğiyle)