Batın'a Mektuplar (1) Şiiri - Gülay Yıldız

Gülay Yıldız
241

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

Batın'a Mektuplar (1)

Ömrümün en güzel düşü gözlerinin karası, kıvrıklığı kirpiklerinin. Yastığına dökülen her bir saç taneni yıldızların ışıltısına bulayıp öpüyorum uykumdan önce. Her yanını kopyaladığın kana bile aşık bir yüreğin minik yarısı; hayatımın en büyük ödülü olacaksın diye nefes alıyorum.

Atacağın ilk adıma kadar her gece yürüyeceğin yolları tarif edeceğim sana. Benzesin diye dua etttiğim 'baba' gözlerine bakıp, 'baba' ellerini tutup, tıpkı 'baba' gibi kokun sarsın odamı diye dualar edeceğim. Baban gibi gülümse diye dudak kıvrımlarını dualarla okşayıp, annen gibi ışıldasın diye gözlerine sevgimi akıtacağım.

Rüzgarına hayran kalsın diye tüm evren, en asil gülücükleri cebine doldurup, kasırganda savrulanları sar diye merhamet suyundan yudumlar akıtacağım minik dudaklarına.

Batın'ım; yüreğimin ışıltısı azalmayan en parlak yıldızı. Tüm sıkıntımı dağıtan en asi rüzgarı. Sen anne dersin diye beklediğim her gün bir ibadet sanki. Olur da diyemezsen diye akıttığım her gözyaşı bile kutsal bir suyun kaynak damarı. Varsın olmasın rahmimde sıcaklığın, varsın vurmasın ilk tekmesi tamamlanmaya çalışan bedeninin. Kan yarını ne kadar sevdiysem o kadar sevdim seni... Kimse sevmeyecek bu kadar düş gözünü, düş elini...

Gülay Yıldız
Kayıt Tarihi : 3.8.2006 19:32:00
Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Şiiri Değerlendir
Hikayesi:


Gün gelecek ve Batın adında bir oğlum olacak diye umutlandım uzun süre. Olmama ihtimali büyüdükçe, Batın benim gelecekte doğmasını arzuladığım erkek evladımı simgelemeye başladı. Ona bugünden söylemek istediklerimi yazıyorum bu mektuplarda

Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • Raşit Özdemir
  Raşit Özdemir

  olmasa mektuplar..,
  teşekürler yüreğine saglık

  Cevap Yaz
 • Fatma Kıran
  Fatma Kıran

  Birden kızım geldi aklıma Eylül'üm, ona yazdığım mektuplar haddi hesabı olmayan sayfalarca yazılar. Bazen ne düşünürüm biliyor musun? Acaba kızım benim bu gösterdiğim özveriye sahip çıkar da sıkılmadan okur mu yazdıklarımı? Düşünmeden edemiyorum; balkonda, terasta, çatıda, barda, mutfakta, TV karşısında, kumsalda, hamakta, ızgara başında, yatakta, banyoda ve daha nice yerde yazdıklarımı okurken bunlarda neyin nesi diyecek mi diye. Doğmamış kızıma mektuplar çok bilindik bir ifade olsa da ona bir şeyler yazmak aşırı mutluluk veriyor bana. Bir dostla aynı duyguları paylaşmak ve bir ortak paydada daha buluşmak ne güzel bir duygudur. Güzel bir paylaşımdı canım. Başarılar.

  Cevap Yaz
 • Nisan Serap
  Nisan Serap

  Her kadının yaşaması gereken özgürlüğü demek istiyorum. Çünkü, bu bambaşka birşey...

  Hayatı anlıyorsun, yaşamı seçiyorsun, ölüme sırt dönüyorsun...

  Sevmediğin ne varsa sevmeye başlıyorsun...

  Hele düştüğünde o ağlarken, sende onunla ağlıyorsun ya... İşte bu bambaşka birşey...

  Birgün anne olacaksın ve biliyorum muhteşem bir anne olacaksın...

  Cevap Yaz
 • Arzu Altınçiçek Gürer
  Arzu Altınçiçek Gürer

  o gözlerinin ışıltısında görüyorum bir yıldızın parlayarak sana yaklaştığını...

  ve ellerine çok yakışır minik eller... sadece biraz büyü bebeğim :)

  bu seriyi zevkle takip edeceğim.

  yıldız ışıltısında....

  Cevap Yaz

TÜM YORUMLAR (4)

Gülay Yıldız