Babama Mektup Şiiri - Eylem Karabulut

Eylem Karabulut
43

ŞİİR


1

TAKİPÇİ

Babama Mektup

Sayfaları doldursam bitermi hasretin,dönermi ummandan son nefesin.Kelimelerimi sırtladım,sana gelirken özlemim,hasreti yürek yangınını söyleyecek söz bulamıyorum.Özledim demek yetmiyor kelimelerle vicdan savaşında.Biliyorum ki beni duyuyorsun,biliyorum ki ben senin yine en küçük sevgili kızınım...Değil mi baba? ...evet de....söyle baba! ! ! Öyle bir yangın bıraktın ki yürekte,ne ben söndürebiliyorum zamansız ayrılığın ateşini,ne de düşlerimde ki sen,anlamsız boşluğu....Ölüm, şehrin yanlızlığının her yanını sarmış yine bu gece.İlk defa ölümden korkmuyorum.İlk defa bilmediğim bilmeceye kafa tutuyor beynim.Seni sensiz yaşamanın verdiği vicdan,elimi uzatsam tutabilecek kadar yakınken....keşkelerin savaşında boğuluyor zaman...Yılların yorgunluğu,Küskünlüğü taş koydu yoluma babam! ! ! Umutlar taşıdım hep düş mavisinde,bekledim bu öfke birgün dinsin diye.Yol ayrımının çıkmazında bir ben kaldım...bir ben bir ben kaldım....Uzandım tabuttaki yanlızlığına,Öylece yatıyordun boylu boyunca...Yitik günlerimin cenazesi....hadi kalk! ! ! .....sarıl sende boynuma....bakma bana öyle...git de kal de....bana öldüm demee....deme! ! ! Sen ki bu hayattaki cesaretimdin,sen ki umutsuzluğumu dayadığım dağımdın,sen ki sözlerini yemin bellediğim atamdın babamdın! ! ! Yarı yolda bırakmak varmıydı bu kitapta...Yüreğim yangın yeri..söyle kim söndürür bendeki bu seli.Ben üşüdüm sensizlikte,ben ölürüm bu sessizlikte...Beni bu sessizliğe kurban etme babaa...deme bana öldüm deme babaaa! ! ! !

Eylem Karabulut
Kayıt Tarihi : 17.4.2009 22:54:00
Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • Recep Akıl
  Recep Akıl

  Her yaratılmış olan mutlaka ölümü tadacaktır. Bundan kaçış yok, biz kabul etsek de etmesek de. Bize düşen sabıretmek, ilahi adalete boyun bükmektir.Aksi, yok oluşun cenderesinde heba olmak demektir.Her ne kadar en sevdiğimiz, sevdiklerimiz de olsa... Duygular çok güzel ifade edilmiş Eylem,Tebrik ediyorum.Gözlerim dolarak okudum, yaşanmışlıkların da refakatinde... Selâm ve sevgiyle.

  Cevap Yaz
 • Bahri Çelik
  Bahri Çelik

  babaya özlemle hasret duygularla hazırlanmış
  bir makale kutlarım kaleminm daim olsun
  sevgi lerimle tam puan

  Cevap Yaz
 • Ferdi Küçük
  Ferdi Küçük

  Bazen ölmüş olmak hasreti büyütür bazen çok uzaklarda olmak. Tıpkı ben de olduğu gibi. İncileriniz eksilmesin kaleminiz daim olsun. Saygılarımla Ferdi KÜÇÜK

  Cevap Yaz
 • Uzaklar On
  Uzaklar On

  Bu yürek yangını bitermi, okudukça içimden kopan kelimeler dize olacağı yerde düğüm oldu yumruk gibi oturdu boğazıma, cebimdeki kelimelerim tükendi sanki, tam puanım bu baba ateşine..

  Cevap Yaz
 • Aslı Ertaş
  Aslı Ertaş

  bir insan duygularını bu kadar güzel kelimelere döker tek kelime ile muhteşem

  Cevap Yaz

TÜM YORUMLAR (23)

Eylem Karabulut