Aşk Şiiri - Ali Oğuz İyidiker

Ali Oğuz İyidiker
1

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

Aşk

ne hasretle beklemek ne vuslata ermektir
aşk; kimsesizliğine bir vücut giydirmektir

Ali Oğuz İyidiker
Kayıt Tarihi : 27.12.2011 22:26:00
Şiiri Değerlendir
ÖNCEKİ ŞİİR
SONRAKİ ŞİİR
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • Yagmurum Ben
  Yagmurum Ben

  Ilk face de okudugumda da cok begenmistim ve hala da cok guzel geliyor alicim..

  Cevap Yaz
 • Muzaffer Akın
  Muzaffer Akın

  Cihat ŞAHİN bey,

  Size cevap hakkımı saklı tutuyorum.

  Bilginize.

  Cevap Yaz
 • Hamit Körken
  Hamit Körken

  Sayın Ülkü Şahin.Şirime yapmış olduğunuz yoruma bakılırsa,Aşkı yaratan Allahı, aşk duygusundan soyutlamak ve beri tutmakla asıl siz esmaların tecellilerine muhalefet etmiş olmuyormusunuz.Allah ve Muhammed aşkını yok saymakla.Zannımca siz aşkı cinsel tatmin aracı görüyorsunuz ki,Allahın aşkla ne işi olur demeye getiriyorsunuz.Size şu kadarını söyliyeyim.Siz kalu bela sırrını iyice özümseyin ve ondan sonra fikir beyan edin derim.

  Cevap Yaz
 • Neris Bahar
  Neris Bahar


  Sayın İsmet Özel' in Hürriyet gazetesine yazmış olduğu bir yazısını okudum . Uzun olduğundan yazının bir kısmını buraya aktarıyorum.. Şöyle diyor aşk için :
  * .
  .
  .
  Merhamet belki çok yüce bir şey ve muhtemel ki merhamet aşktan üstündür. Tapınmak.. onun yüceliğine diyecek yok. Belki tapınmadaki kesinlik ve keskinliğe aşk hiçbir zaman ulaşamayacaktır. Bütün diğer işlerle uğraşan bütün diğer insanlar gibi tapınanlar ve merhamet duyanlar da seslendikleri zaman mutlaka hissettikleri bir farkı dile getirmiş olurlar. Aşktaki sesleniş ise farksızlığı ve bir tür özdeşliği vurgulamalı her şeyden çok. Aşkın seslenişi sevgisi olandan sevgisi olanadır ancak. Çoğu kimsenin sandığı gibi seven taraftan sevilen tarafa doğru bir akış değildir. Sen benim sevgilimsen bunu mümkün kılan sadece benim senin sevgilin oluşumdan başkaca birşey olmasa gerek. Bu yüzden sana seslenirken hep bir yankıya kulak verir gibi sayarım kendimi.
  .
  .
  .
  . *

  Cevap Yaz
 • Feyzi Kanra
  Feyzi Kanra

  Muhterem Dilrûba Emine Genç kardeşimizin yorumu benim açımdan Günün Yorumu olmaya layıktır.
  Kutlarım.

  Cevap Yaz

TÜM YORUMLAR (72)

Ali Oğuz İyidiker