Arslan Alp: Hayatı, Biyografisi, Eserler ...

41

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

ARSLAN ALP HAYATI

Arslan Alp 1971 yılında Çorum'da doğmuşum. İlköğrenimime Ankara'da başladım, Erzurum'da bitirdim. Babamın asker olması nedeniyle Türkiye'nin bir çok ilini dolaştım. Orta öğrenimimi Ankara'da tamamladım. Üniversite sınavlarında Antalya, Akdeniz Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu'nu kazandım. Eğitimim boyunca oteller ve acentalarda çalıştım. Okul vasıtası ile Almanya'da stajda bulundum.

Eğitimimle ilgili sektörün içinde bulunduğu bazı darboğazlar nedeniyle okul arkadaşlarımla ticarete atıldım. Önce Antalya'da daha sonra İzmir'de ticaret hayatım devam etti. İzmir'de şu anda beraber olduğum güzel insanla tanıştım. Türkiye şartlarının o dönemlerdeki zorlukları sebebiyle ticaretten büyük yaralar alarak ayrıldım. Şu anda İstanbul'da, eğlence sektörünün önde gelen sinemalarından birinde müdürlük yapıyorum.

Sevdiğim insan hala İzmir'de. Şiirlerimde daha çok ona olan sevgim ve hasretim yer almakla birlikte, son zamanlarda aşkımdan uzun süre ayrı kalmanın verdiği ızdırabın acılarını duymaktayım...