Arif Altunbaş: Hayatı, Biyografisi, Eser ...

125

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

ARİF ALTUNBAŞ HAYATI

Arif Altunbaş 14-12-1954 de Manisanın Ahmetli kazasının sınırları içinde olan Tatarocağı köyünde doğdu.Yedi kardeşten beşincisidir.
İlk Okulu Tatarocağı köyü ilk okulunda,Orta ve liseyi Uşak İmam Hatip Lisesinde ve ayrıca Ankara Aydınlık Evler lisesini bitirdi.
1974 Yılında Ankara 19 Mayıs Gençlik ve Spor Akamdemisinin imtihanını kazanarak bu Yüksek Okula kayıt yaptırdı.
Dört yıllık yüksek öğrenim hayatında Milli Türk Talebe Birliği Ankara Spor Kolu başkanlığı,Akıncılar Teşkilatı Genel Başkan Yardımcılığı,Türkiye imam Hatip Liseleri Mezunları Federasyon Genel Başkanlığı gibi sosyal ve kültürel organizasyonların içinde aktif görev aldı.
Milli Gazete,Yeni Devir Gazetesi,Aylık Dergi,Çağa Kıyam,Edebiyat,Mavera,Akıncılar Dergilerinde Yazıları,makaleleri ve şiirleri yayınlandı.
1974 öğrenim döneminde 19 Mayıs Gençlik ve spor Akademisinin Yönetim ve Spor Bilimleri bölümünden iyi derece ile mezun oldu.
Vakıflar Genel Müdürlüğüne bağlı Ankaradaki Yüksek Öğrenim Yurtlarında:Yurt müdür yardımcılığı ve Müdürlüğü yaptı.
22 Eylül 1980 de yurt dışına çıktı.
Üç yıl Almanyada aktif gençlik çalışmaları yaptı ve daha sonra Avusturya devleti tarafından açılan öğretmenlik sınavını kazandı.
Viyanada 1983 eylülünde Avusturya Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak öğretmenliğe başladı.
1989 yılına kadar Viyana öğretmenlik yaptı.
Bu arada Pedegoji Akademisinde pedegoji dersleri, iki yıl Oryantalistik Fakültesi ve Sosyoloji Fakültesinde derslere iştirak etti..
Almanyada arkadaşlarıyla birlikte Yorum Dergisini çıkarmış bir müddet aradan sonra,bu dergi internet ortamında www.yorum-online.de adresinde yayınını halen sürdürmektedir.
Yurt dışında yaşamaktadır.