Arayış (Deneme) Şiiri - Sevda Toşur

Sevda Toşur
46

ŞİİR


2

TAKİPÇİ

Arayış (Deneme)

İnsan hayatı boyunca hep arayış içindedir. Bu tutku onun doğasında vardır Bunun için süslenir,püslenir,giyinir,kuşanır çıkar sokağa.Aradığını bulmuştur artık.Hayalleri gerçek olmuştur.Fakat hala hayatında bir şeylerin eksikliğini farkeder.
Tam ümidi kesmişken,evin neşesi doğar ve hayatındaki bulmacanın bir kısmı tamamlanır.Onun yumuşacık teni ile yanağına kondurduğu bir buse onu çok mutlu eder.Bir süre sonra hayat bulmacasındaki parçaların eksikliği tekrar fark edilir.
Mutsuzluklar, karamsarlıklar bırakmaz peşini.Hayat denizinde bir o kıyıya bir bu kıyıya çarpar durur,yıpranmış bir taka gibi.Sığınacak bir liman arar ümitle.
Sonunda hayat bulmacasısının parçaları tamamlanır .O hayat boyunca aradığı sevgiliyi bulmuştur.
Gerçek sevgili!
Merhametiyle kullarını kucaklayan, onların şımarıklıkları karşısında onun uslanmasını bekleyen Yaratıcıya ……..
O’nunla tüm öfkelerimiz söner,umutsuzluklarımız çare bululur.Biliriz ki her şeyin bir sebebi vardır.
Ben aradığımı buldum.Şu ana kadar boşuna aramışım,demiyorum.insan zor bulduğu şeylere daha çok değer verir.
Aslında insanın başına gelen hiçbir şey sebepsiz değildir.Herbiri sonsuz varlığa ulaşmada birer basamaktır.O’nu bazıları birinci basamakta bulur.Bazıları da son basamakta. Merdivenin basamağı önemli değil, O’nu bulmak önemlidir.
O aslında doğan bir bebeğin mucizesinde,mis kokulu narin bir çiçekte ya da bir dahinin dehasındadır.Tüm bu olağanüstülükleri görmede bakar kör olmamak gerek.O’nu bulmada engelgözlerimizde değil yüreklerdedir.O’nu bulunca yaradanın nazargahı kalp ferahlar.Artık kalplerdeki hastalık son bulmuştur.Ve bulmacanın tüm parçaları tamamlanır.
Artık o günden sonra herşey daha anlamlıdır.Her güçlükte bir kolaylık vardır onun için.Çünkü Yaradan kendini hatırlatır.Ben buradayım kulum, yeter ki bana dua et ve iste, der.
Yaradan insanı en şerefli malukat olarak yaratmıştır.Demek ki yaratma sevgi demek.Allah bizi bir annenin çocuğuna olan şefkatinden bile fazla sever.Bizi en mükemmel şekilde donatmıştır.Gerçek,dost O’dur.
Aslında hayatın zorlukları,O’na ulaşmada güllerle bezenmiş cennete çıkar,yeter ki sabretmesini bilelim.

Sevda Toşur
Kayıt Tarihi : 17.6.2011 23:19:00
Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
  • Süleyman Karakaya
    Süleyman Karakaya

    Eline, diline sağlık öğretmenim...

    Cevap Yaz

TÜM YORUMLAR (1)

Sevda Toşur