Ali Yüksell Şiirleri - Şair Ali Yüksell

Ali Yüksell

Derdi bilmeyen olamaz derman
Kalbe yazılan dinlemez ferman...

Devamını Oku
Ali Yüksell

Sevmek iki sorunun bir cevapta çarpışmadan buluşmasıdır.
Sessiz bakışların cevap bekleyen gözlerde anlaşmasıdır.
Gördüğün her rengin yenilerini giyinip canlanmasıdır.
Sevmek iki suçsuzun kalplerine kelepçe takmasıdır.

Devamını Oku
Ali Yüksell

Şimşekler ışık saçtığında
Yağmur sonrası çiçekler açtığında
Bir gece uykun kaçtığında
Sonu gelmeyen şiirler de güzel...

Devamını Oku
Ali Yüksell

Büyülü olan
Ne postacı
Ne mektubun
Ne yazılar
Büyülü olan
Aşkımız

Devamını Oku
Ali Yüksell

BUGÜN GÜNAYDIN DEĞİL.KİMSE YOKTU BENİ UĞURLAYAN.HAREKETE GEÇİNCE TREN HER YER HÜZÜN KOKUYORDU.BEN DE BAKTIM GERİDE KALAN İNSANLARA KİMSE YOKTU BANA EL SALLAYAN. CAMDAKİ BUĞUYU SİLER GİBİ YAPTIM. EL SALLADIM GERİDE KALAN HERKESE. SANKİ TANIRMIŞIM GİBİ.BEN DE İSTERDİM ÖPÜCÜKLER ATMAYI KALANLARA. AMA CAMDAKİ BUĞU ÖPÜCÜKLERE YETMEDİ. OTURDUM YERİME. BİR NUMARADAN BAŞKA HİÇBİR ŞEY İFADE ETMİYORDUM. BiR NUMARA PENCERE YANINDA. GERİDE KİM KALMIŞ GİDEN NASIL YANMIŞ.OLMAZ ARTIK OLMAZ KALAMAM BU ŞEHİRDE. BUGÜN GÜNEŞ ISITMIYOR ANNE. KÖPRÜDEN GEÇERKEN TRENDEN ATLAMAK YASAKLANMIŞ. UYKU HAPLARIM EVDE KALMIŞ. ADRESİMİ YOLLARIM, EĞER BULURSAM KALANI UNUTTURACAK BİR YER. YOKLUĞUN YANIMDA OTURUYOR. ŞİMDİ SENSİZLİK HERYER...

Devamını Oku
Ali Yüksell

AĞLA ŞİMDİ. NEYİ ÇÖZECEKSE GÖZYAŞLARIN. İHANETİN BEDELİNİ BİRKAÇ DAMLA GÖZYAŞIYLA MI ÖDEYECEKSİN. HEPSİ BOŞUNA. KURŞUNA DİZDİM YÜREĞİMİ GİDİNCE. BÜTÜN SENLERİ AKITTIM İÇİMDEN. GERİ DÖNMÜŞSÜN ŞİMDİ. FARKIN VAR SANMA HERHANGİ BİRİNDEN. SANA ÖFKEM BİLE YOK ARTIK. SANA GÜLÜM DERDİM OYSA. DEMEK ÜSTÜME ÇAMUR BULAŞTI SADECE SANIYORSUN GERİ DÖNMEZDİN YOKSA. ŞİMDİ Mİ ANLADIN KIYMETİNi YAŞADIKLARIMIZIN.

ARTIK BENİM İÇİN ÇAMURA BULAŞMIŞ BİR GÜL DEĞİLSİN. BENİM İÇİN ÇAMURDAN BİR GÜLSÜN VE YAĞMURLARI BENZETİRSEK ZAMANA SENİ TEMİZLEMEZ ZAMAN SADECE KARIŞIRSIN TOPRAĞA. YERİN YOK YANIMDA. KAPILIP GÜZELLİĞİNİN SARHOŞLUĞUNA BAŞKA KOLLARA GİDERKEN DÜŞÜNECEKTİN.

SENİ SEVMİŞTİM BE! DÜŞÜRMEMİŞTİM YÜREĞİMDEN. KALBİNE GİDEN YOLLARDA GEÇİRMİŞTİM ZAMANIMI. KAHVERENGİ GÖZLERİNE DALMIŞTIM. UMUTLARIMI YÜKLEYİP SIRTIMA HER SOLUĞU YANINDA ALMIŞTIM. SİYAH SAÇLARINA BAĞLAMIŞTIM YÜREĞİMİ. YÜZÜNDEN EKSİK ETMEMEK İÇİN GÜLÜMSEMENİ........

Devamını Oku
Ali Yüksell

BAŞIMI KALDIRDIĞIMDA GÖREMİYORUM GÖKYÜZÜNÜ. HER YER AYAZ. BİLİYORUM CİĞERLERİM BU KIŞI ÇIKARMAZ. ÜŞÜYORUM.

KOPARMIYORUM GÖĞSÜMDEN SENSİZLİĞİN SÜSÜNÜ. HER YER BEYAZ.
YOKLUĞUN ELİMDEN KAYIYOR, YOKLUĞUN TUTUNULMAZ. DÜŞÜYORUM.

ŞİMDİ YALNIZLIĞINDAYIM. NASIL Kİ SENSİZLİK TUZ BASAR HER AN YARAMA.

Devamını Oku
Ali Yüksell

NEYİN ÖNEMİ VAR NEYİN YOK BİLMİYORUM.NEDİR DOĞRU NEDİR YANLIŞ. AŞK ACI ÇEKMEK İÇİN BULDUĞUMUZ BİR SEBEP MiDİR? NEDEN AŞIK OLAN MUTLULUK KISMINI PAYLAŞMAK GEREĞİNDEN ÇOK ACI OLAN TARAFLARI GÖZÜMÜZE SOKAR.
HANGİSİ DOĞRU BİLMİYORUM.SARI SAÇLARINI DELİ GÖNLÜME BAĞLAMIŞIM ÇÖZÜLMÜYOR MU, SARI SAÇLARINA DELİ GÖNLÜMÜ BAĞLAMIŞIM ÇÖZÜLMÜYOR MU? BİR FARK VAR MI BİLMİYORUM.DELİ GÖNLÜMÜN BAĞLANDIĞI KESİN AMA.KENDİNE Mİ BAĞLAMIŞ YOKSA ONA MI BAĞLANMIŞ. BU BİR FARK MIDIR?
KİMSEYE BİR ŞEY SORMADIM GÖZÜMÜ AÇTIM VE SEYRETTİM.KENDİ DOĞRULARIM OLDU.TUTMADIYSA DOĞRULARIMIZ BU BİR SUÇ MUDUR? BİNLERCE DOĞRU VAR YALAN OLDUĞUNU BİLDİĞİM.
KENDİMİZİ İSPATLAMAK UĞRUNDA KAÇ TANE RUH EZİP GEÇİYORUZ.İŞ HAYATI DENEN ORMAN YAŞAMINDA NEDEN İNSANCA DÜŞÜNENLER PASPAS MODELİ OLUYOR.
ÖLÜMÜN YALINLIĞIDA OLMASA KAPTIRMAK NEDE KOLAY BU HAYATA KENDİNİ.
BİLİYOR MUSUN AŞK DA TECRÜBE OLMUYOR.GÜZELLİĞİ MİDİR BİLMİYORUM.BİLDİĞİM HER AŞK BAŞKA YAŞANIYOR.

Devamını Oku
Ali Yüksell

SON iSTEĞiMi SÖYLEME ZAMANI GELDi. HiÇBiR ŞEYDiR iSTEDiĞiM. ŞiMDiYE KADAR HEP BiR ŞEYLER iSTEDiM. HEP KENDiME iSTEDiM. SADECE iSTEDiM. OLMASI iÇiN UĞRAŞMADIM. ZATEN OLMAYACAK ŞEYLER DE iSTEMEDiM. HANi SORSA BiRi NEDiR SENiN iŞiN DiYE DÜŞÜNMEDEN CEVAP ÇIKSA AĞZIMDAN iSTEMEK DİYECEĞiM. ASIL MESELE ŞU NEDEN HiÇBiR ŞEYDiR ARTIK iSTEDiĞiM. OLMAZLIĞA BIKKINLIK MIDIR? YOKSA ULAŞILANA DOYMUŞLUK MU? ÇOK ZOR BiR SORUYLA KUŞATILDIK VE BiZE VERiLEN iKi ŞIK BiZi KURTARMAZ. iLK OLARAK ULAŞILANA DOYMUŞ OLMAK iMKANSIZ TAM AKSiNE iSTEDiKLERiNiN BiR TEKiNE BiLE ULAŞAMAMIŞ BiRiYiM. YANi BAŞKA BiR iFADEYLE ULAŞTIĞIM SONUÇ HiÇBiR ŞEYDiR. DiĞER TARAFTAN YANi iKiNCi OLARAK OLMAZLIĞA BIKKINLIK YÜZÜNDEN HiÇBiR ŞEY iSTEMEK KENDiYLE ÇELiŞEN BiR iFADE. ÇÜNKÜ ZATEN SAHiPSiN. ELiNDEKi TEK VARLIĞIN HiÇBiR ŞEY VE BU DiĞER iSTEKLERiNiN OLMAMASI SONUCU. BUNUN ÜSTÜNE OLMAZLIĞA BIKKINLIK YAPIP SAHiP OLDUĞUN TEK ŞEYi iSTEYEMEZSiN. ÇÜNKÜ BiR KUM TANEN VARSA BUNDAN BiR TANE DAHA iSTEYEBiLiRSiN YA DA KURU BiR GÜL YAPRAĞININ YANINA BiR TANE DAHA. AMA HAYATTA TEK VARLIĞINIZ HiÇBiR ŞEY iSE ONA SAHiP OLMANIN KÖTÜ BiR YANIYLA TANIŞIRSINIZ (iYi BiR YANI VAR MI?) BU DA ONDAN BiR TANE DAHA iSTEYEMEMEKTiR. ÖĞRETMENiNiZ SiZE HiÇ ALiNiN iKi TANE HiÇBiR ŞEYi VAR, AYŞENiN DE ÜÇ TANE HiÇBiR ŞEYi VAR iKiSiNiN TOPLAM KAÇ TANE HiÇBiR ŞEYi VAR DiYE SORDU MU? NE YAZIKKi YOKLUKLARIMIZ HEP YALNIZ KALDI. OYSA DOĞDUĞUMUZDA SADECE ELiMiZDE O VARDI. SORUMUZA DÖNELiM ŞiMDi NEDENDiR HiÇBiR ŞEY iSTEYiŞiM. CEVABI SiZE BIRAKIYORUM. BENiM TEK DiYECEĞiM HiÇBiR ŞEY.

Devamını Oku
Ali Yüksell

Neden geldin yalnızlık çorbama bir kaşık zehir katmak içinse yorulma boşuna. Her gün içince alışıyor insan. Neden geldin ki işte karşında duruyor iki sene önce bir kasım sabahı bırakıp gittiğin leşim. Görmek istediğin buysa bak doyuncaya kadar. Acıyacaksan acı umurumda değil. Evet seni sevdim.
Bak orda duruyor şahidim. Masanın üstünde Nazlı’Iarın nişanında çektirdiğimiz resim. Sensizliğin karanlıklarında o oldu tek güneşim. Sesin çıkmıyor üzüldün mü? Yoksa ne diyeceğini hep bilirdin. Geleceğini bilmiyordum. Bu güne hazırlandığımı sanma. Hazırlandığım ölümdü. Bir daha göremezdin birkaç gün daha gecikseydin. Beni sen öldürdün sebebimsin, ben de seni öldürürdüm kıyabilseydim.
Yok halimi anlayacak ne dostum ne kardeşim. Yalnızım ve sensizim açıkçası. Kapalı anlatımlar yorgunuyum. Seviyordum seni ve biliyordum bu sevda da yalnız değildim. Aşkımı vurmasaydın şaşırıp durmasaydın olabilirdin eşim. Ne uyumluyduk seninle. Tanıyanlar kıskanırdı. Belki göze geldik ve belli ki hiç bir yere gelemedik.
Hani derdin bizi de herkes tanıyacak, bizim ismimizde unutulmaz olacak. Ne Mecnun ne Leyla, ne Kerem ne Aslı, ne Ferhat ne Şirin herkes en çok onlar sevdi diyecek. Oysa bittik bizde geriye kalan ne Haşim ne Yeşim.

Devamını Oku