Ahtım Var. Şiiri - Mehmet Ali Demircan

Mehmet Ali Demircan
144

ŞİİR


2

TAKİPÇİ

Ahtım Var.

Yeminim var kazanmaya
kâf dağı yıkılsa da üzerime.
okyanusun eksilerinde vurgun yesem de,
kazanacağım seni
yeminim var gönlüme.

Tırpanlar ikiye bölse de bedenimi,
YAR/dan düşürülsem de kuytulara,
kaynar kazanlara atılsam da,
ahtım var senin olmaya.
Caymak yok sevgide girdiğim bu savaşta.
Kaşıgım kırılsada.

Sana son sözüm sevgili,
ya seveceksin yüreğimi,
ya tutacaksın ellerimi.
Bırakıp ta gitmek var mı?
seviyorum derken
Yabani eller gibi...

MADemircan.*Radyoerguvan.com

*** Aynalar Gerçeklerin Ta Kendisidir.
Konuş onunla, Doğruyu Söylemekten Çekinmeyecektir. ***

Mehmet Ali Demircan
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • Hamiyet Göz
  Hamiyet Göz

  Üstadım... Kendime şair demiyorum Ben yüreğimden gelenleri hep yazmaya calıştım ve calışacağımda...Antolojiye ilk şiir eklediğimde iki şiirime heyecanla gelecek yorum ları beklerken... ilk aldığım iki yorum aynı kişiden di ve bir şiirimin altına ^cok sığ...' diğerine ise 'Kötü..' Dünya başıma yıkıldı sandım.. nerdeyse vazgececektim buraya şiir eklemekten... sonra o kişinin sayfasına girdim... kişiyi baya eleştiren olmuş sanıırm herkese yapıyordu o kişi... inad ettim inannın o gece laf aramızda ağladım bile...Hala şiirlerimi paylaşmaya devam ediyorum... beğenen de olabilir beğenmeyen de...BU BENİM YÜREĞİMİN SESİ..ve BEN SİZİN YÜREĞİNİZİN SESİNİ cok beğendim....Vazgecmek yok demişsiniz...Yemin etmişsiniz... vazgecmek yok üstadım yok...Yüreğinize sağlık Şiir tadında kalmanız dileği ile....

 • Radyo Erguvan
  Radyo Erguvan

  Merhabalar Tefik bey şiirlerde dolaşıyordum her nekadar şiirlere yorum yazmasamda okurum sizinde şiirlerinizi okurum ön yargısız okurum hemde nedense ben şiire ayrı bir saygı duyarım hepi benim için iki satırda olsa 10 kıtada olsa fark etmez hepsi değerlidir diye üşünürüm zira şairin yüreğinden kopup gelenlerdir derim saygı duyulmalıdır diye düşünürüm YÜREĞE SAYGI.

  Olmamış, olmayan ne diyeceksiniz Mehmet Ali Demircana yazdığınız sözler yakışmamış sizin gibi bir yürk adamına ön yargıyla yaklaşmışsınız şiire neden ne olursa olsun yapıcılık herzaman olumlu sonuçlar getirir arkadaşım.size ilk yorumum olacaktı lakin olamadı üzgünüm.
  Gülen yüze mecnun hasret eyleme,
  Yüreğime kemli sözler söyleme,
  Kırk yıl geçse unut diye bekleme,
  Ezme beni, atma candan, can gider......

  Bu şiirlere yorum yapanlar hiç birşey bilmiyormu sizce.Olmadı üstadım olmadı.

 • Radyo Erguvan
  Radyo Erguvan

  Kişilikleri oturmamış şairim diye ortalıkta gezenlerin sözlerine kulak asmamak en doğrusu.Böylesi riyakar öz güveni olmayan insanlar eninde sonunda kendilerini açığa çıkarırlar kendi kazdıkları kuyuya düşmerler nasılsa.Sen yolunda ilerlerken böylesi ufak tefek taşlar olacaktır malesef.Olamadıkları olmayı istedikleri yerlerde başkalarını görünce içlerindeki duyguyu bastıramıyorlar zavallı ve yitik insancıklar takma kafana.Hepimiz nuage58 ve onun gibilerini kınıyoruz.

 • Sebahattin Abi
  Sebahattin Abi

  can dayım önce özgüven kimlik sorunu yaşayan şairciklerin sözlerini dikkate almak şair yüreğe yakışmaz. adı gecen sahıs seninde yorumunda yadığın bir nick ve bir isim ikiside aynı kişi olup ismiyle şiirlerini yayınlayıp nickiyle yorum yapan bir zavallı. erdem duruşla olur eğer bir birikim ve bilgi varsa o mertçe çıkılır yazılanların arkasında olunur ismiyle karakteriyle şahsiyetiyle.
  böyle çift kimlikle gezinip ahkam kesmek kolayı malasef bu şaircikte bunu yapmış. ve sesleniyorum zatı şahanelerine kaleminizi kuşanacaksanız kimliğinizle başımızın üstünüzde yeriniz var. ama kılıcınızı kuşanacaksanız yüzünüzdeki maskeyle sizi KINIYORUM....

 • Radyo Erguvan
  Radyo Erguvan

  Sana son sözüm sevgili,
  ya seveceksin yüreğimi,
  ya tutacaksın ellerimi.
  Bırakıp ta gitmek var mı?
  Yabani eller gibi...

  Ya seveceksin ya da seveceksin yok başka yolu üstadım senin gibi yüreği sevgi dolu bir insanada bu yakışır.Kalemine sağlık gül kokulu sevgisi yüce insanım.Her daim sevgiyle sağlıkta kal.

 • Mehmet Ali Demircan
  Mehmet Ali Demircan

  Öncelikle Merhabalar Sn.nuage58...Tevfik Fikret Erdal bey,
  Yeren ve yerden yere vuran Yüreğinize SELAM olsun.
  Size Göre Şiir denilirse; Bir Yürek serzenişimi oluşturan mısralar yığınını Çürük bir elmadan saydınız ve Dolu kasayı çöpe attınız. Ne diyeyim VAR OLUN. Bu sizin özgür iradeniz.
  Üzüldüğüm tek nokta ise Ön yargıyla karar vermenizdir. Diğerlerini okumak okumamak konusunda serbestsiniz tabi ki, Size Hitap etmiyor ise neden uğrayasınız ki diğerlerine, neden uğraşasınız ki, boşuna zaman kaybı olur sizin için.
  Amma Bir şiiri okuyup ta, Kişi hakkında, Böyle bir kanıya vardığınız için, elinize su dökemeyecek kadar şiirde zayıf olduğum kanaati hasıl oldu, Sanırım sizler gibi kendimi de kandırmaya çalışmışım. Şiir yazıyorum diye kendimi avutmuşum.
  Galiba size göre “” Şair olunmaz Şair doğulur”” sözü geçerli olsa gerek, diye düşünüyorum,
  Ne yapayım kader, şair doğurmadı beni anam, bende elim yettiğince kendimce şair olmaya karar verdim, ve dilim yettiğince yazmaya çalıştım. Demek ki kendimi avutuyormuşum...
  Oysa ki, Madem mısralarım şiire benzemiyor ise, bana nerede neyi yanlış yazdığımı ve nasıl yazmam gerektiği konusunda ışık olsaydınız, belki şiir adına benim için yeniden bir başlangıç olurdu, ama görüyorum ki siz öğretmekten, yardımcı olmaktan ziyade, Şiiri seveni, acaba nasıl yaparda geliştiririm çabasında olan birini yıldırmak ve yerden yere vurmak yolunu seçiyorsunuz,
  Beni mısralarımdan dolayı övün demiyorum, amma en azından neyi nasıl yapmam yolunda yardımcı ve öretici eleştirilerinizi esirgememenizi beklerdim. 6000’ e Varan Yetkili Şair olan bir sitede o zaman size göre Bu kişiler kendini ve okuyanı kandırıyor olsa gerek.
  Yazık yapmayın derim.
  Şiirime eleştiri yapabilirsiniz, Hakkınız da var, beğenmek veya beğenmemek hakkına da sahipsiniz.
  üstü kapalı Kişinin beceriksiz olduğunu ima etmeniz Hiç hoş değil, Tevfik bey.
  Şiir adına bir kazanım değil kayıptır.
  Yinede Has bel kader, Şiirimle karşılaşmış olduğunuz ve sizin yüreğinize ve bilgeliğinize Hitap edemediğim, ve fuzuli olarak zamanınızı okumak ve yorumlamakla geçirmenize sebep olduğum için özür diliyor , Kabul buyurursanız saygılarımı sunuyorum.
  Aydınlık dolu yarınlarda kalemi ve mısraları Şaire layık yüreklerle karşılaşmanızı temenni eder, esenlikler dilerim.
  ................Vesilenizlede, Şiirim Hakkında Böyle bir düşünceye sahip olan var ise onlarında Fuzuli olarak zamanlarını çaldıgım için Özür diliyorum.
  18 Yorum almış Bir şiirin değersizliğinden Bahsiniz konu icabı, Yorum Yapan Diğer üstatlarımın saygın Yorumlarını Hiçe saydıgınızdan dolayı Üstatlarımdan da ayrıca Tevfik bey adına özür diliyorum, Kusura bakılmamasını arz ediyorum. Sizlerin değerleri benim için tartışılmaz bir yer teşkil etmektedir, Bilmenizide arz ederim.
  saygılarımla.
  Mehmet Ali DEMİRCAN.

 • Tevfik Fikret Erdal
  Tevfik Fikret Erdal

  ilahi mehmet... bir şiirini okudum bir şiirinden bin tanede yazsa aynı yazacagını anladıgım kişilerdensiniz....digelerini okumadım...okumayacagım....kendimi şair sanacam yoksa...nede çok yazıyorsunuz azcık az yazın ama şiir olsun dostum....bu yazdıklarınız defterlerinizde karalamalarınızda olması gereken şiirler burada degil ama....el içine çıkarken az derli toplu olunur mehmet kardeş....

 • Feray Ayan
  Feray Ayan

  zorla mı.?

  saygılarımla.

 • Neşer Selman
  Neşer Selman

  beğeniyle okudum ....tebrik ve sevgilerimle...

 • Sibel Oruç
  Sibel Oruç

  bu kalemin yanında ben ne şairim diyebilirim, ne yanmışım. Henüz hamım pişmeye çok var azizim yüreğinize sağlık

TÜM YORUMLAR (23)