Ahmet Telli: Hakkında ziyaretçi görüşleri..

Ahmet Telli
122

ŞİİR


413

TAKİPÇİ

 • Bahar Ada
  Bahar Ada 11.04.2018 - 13:55

  Yil yanilmiyorsam 1995-1996. O civarlar. Abdi Ipekci Ilkögretim okulunda Edebiyat ögretmenisiniz.. Iki yil erken basladigimdan oturu ben de ortaokuldayim o aralar. Size yakin bir diger ortaokula gidiyorum, ama her okul sonrasi sizin ögrenciniz olan en iy iarkadasimla siirlerinizi konusuyoruz, bana sizi anlatiyor. Siirlerinizi, ve o siirlerin altina imza atmissiniz onlari gosteriyor bana. Unlu bir sairdir diyor bizim edebiyatcimiz. Siirlerinizi oyle begeniyorum ki, gelip gormek istiyorum sizi. Siirlerimi gorun istiyorum, Ne cok heyecanlaniyorum, bir ögle sonrasi geliyorum komsu okula, arkadsimla gorusuyor, geliyoruz yaniniza, ama yoksunuz. Baska bir gune diyoruz. Aradan yillar yillar geciyor, ne zaman adinizi duysam, sairden once "Edebiyatci Sair " olarak hatirliyorum. O dönem belki goremedim sizi, ama etrafimda bir sairin varligi oylesi mutlu etti ki beni. Dedim demekki bu sairlik gercekten besbelli bilinen birsey. Yabana atilir birsey degil. Ahmet Telli de oyleyse... 13 yasindayim o zaman... Sagol Ahmet Hocam.

 • Recep Okatan
  Recep Okatan 24.01.2018 - 20:02

  Hocanın şiirlerine tek tek yorum yapmayı gereksiz buldum. Çünkü okuduğum her şiir bir birinden ayrı güzellikte anlam yüklüydü,hocamı tüm şiirleri için tebrik ediyorum..

 • Fatih Mehmet Yiğit
  Fatih Mehmet Yiğit 02.11.2017 - 23:00

  Gidersen yıkılır bu kent ve Çocuksun sen favorilerimden

 • Mete Bakır
  Mete Bakır 09.08.2012 - 22:32

  ahmet telli' nin metin altıok'a yazdığıu mektubu nereden bulabilirim...

 • Mehmet Ali Kadakal
  Mehmet Ali Kadakal 23.01.2009 - 22:50

  Ahmet Bey
  Bence şiiri bırakıp edebiyat öğretmenliğine devam etmelisiniz. Şiir his ve yetenek ve matematiktir. Korkarım sizde sadece ilki var.

 • Sibel Öztürk
  Sibel Öztürk 13.07.2006 - 22:55

  merhaba ahmet telli!
  şiirlerinizi sabah yedi buçukta kalkıp dinliyorum.Dinlerken de okuyorum..içime işliyor o şiirler..o ne acı? o ne duygu? yalnız ve sessiz bir eza sanki...ruhumu besliyor..ben de şiir yazıyorum ve sizden ilham alıyorum..bir ara size şiirlerimi yollamak isterim,eleştirilerinizi merak ediyorum....istanbul 'da öğretmenlik yapıyorum..
  bir şeyi çok iyi biliyorum:bir şiir böyle kolay yazılmaz.kaç bin acı gebe kalır bir şiire biliyorum.hele bunca şiir...sizinle tanışmayı çok isterim.umarım bundan sonra imza günlerinizden haberim olur....sizi kutluyorum..bizim gibi gençlere dinleyecek ve okuyacak öyle güzel yapıtlar bıraktığınız için!

 • Hüseyin Vural
  Hüseyin Vural 29.06.2006 - 23:47

  ahmet arkadaş,
  sayfanı yeni keşfettim.şiirlerini zevkle okuyorum.Öner'in kitaplarını da izliyorum.Onun 'Kardelen'inin karalamasını ilk okuyanlardan biriydim.Ankara'ya geldim ama seni bulamadım.çalışmalarında başarılar dilerim.
  hüseyin vural.emekli müzik öğretmeni
  e-mail:hsv53@mynet.com

 • Zehra Hande Balcı
  Zehra Hande Balcı 07.02.2006 - 18:50

  Merhaba Hocam,
  Ben Doğanyurt Ortaokulu'ndan öğrenciniz Hacer Kayalar.Bugün bir tesadüf sonucu size yazıyorum.Kızım internette şiirlerinizi okurken adınızı görünce 'Senin öğretmenin.' dedi.Ben ona bahsetmiştim sizden.
  Nasılsınız? Sağlığınız nasıl? Umarım iyisinizdir.Yıllar sonra isminiz beni heyecanlandırdı. Değerli bir öğretmenimden haber almaktan oldukça mutlu oldum.
  Saygıyla ve hörmetle ellerinizden öpüyorum.

 • Gönül Yılman
  Gönül Yılman 30.07.2005 - 14:43

  AHMET TELLİ.
  SÖYLEYECEK SÖZÜM OLSA SÖYLERDİM.SEÇTİĞİM HER KELİME YETERSİZ KALIYOR.ŞİİRLERİNİZİ DEFALARCA OKUDUM.SESİNİZ YOL ARKADAŞIM OLDU.EVİMİZDE ADINIZ SAKLI.VE BENİM YÜREĞİMDE ŞİİRLERİNİZ.TANIŞIYORUZ SİZİNLE.SİZ TANIMAZSINIZ BENİ.ÇÜNKÜ DİLİM TUTULUR BENİM SİZİ GÖRÜNCE.KONUŞAMAM.SİZDE ZANNEDERSİNİZKİ BİR ARKADAŞIN SUSKUN EŞİ.SUSMAM BEN AHMET TELLİ YÜREĞİM KONUŞUR.BEN GÜNE SİZİNLE BAŞLARIM.EVİMİZ SİZİNLE BAŞLAR GÜNE VE FESLEĞENLERİME SU VERİRİM HERGÜN.YAKIN BİR ZAMANDA KARŞILAŞACAĞIZ YİNE.AMA BU SEFER KONUŞACAĞIM.

 • Kadir Tanyıldız
  Kadir Tanyıldız 28.07.2005 - 19:27

  Bizler O'nun yanında bırakın şairi, okur-yazar bile sayılmayız.

  Bu ne büyük hayal gücüdür,

  bu ne mükemmel Türkçe kullanmaktır,

  bu ne büyük yetenektir.

  SAYGIYLA BÜYÜK ÜSTAD...