Ahmet Bal: Hayatı, Biyografisi, Eserleri ..

72

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

AHMET BAL HAYATI

1 mayıs 1977 yılında Samsun'un Salıpazarı ilçesinin Karaman köyünde
dünyaya geldi. 6 yaşında 1983 de ilkokula başladıi İlk okulu dördüncü sınıfa kadar
Salıpazarı Bereket İlkokulunda okudu.

1987 yılında İstanbul İline bağlı Şişli İlçesinin Ayazağa
Mahallesine göç etti. Sonradan AYAZAĞA MAHALLESİ SARIYER BELEDİYESİNE bağlandı ilkokul beşinci sınıfı Ayazağa Uğur Erkey İlkokulunda okudu.

1988 yılında Ayazağa Ortaokulunda orta okula başladı. Orta okulda çeşitli etkinliklere katıldı. Orta okulda duvar köşe lerinde şiirleri ve yazıları yayınlandı.
Aynı yıllarda Ayazağa Spor Külübünde amatör olarak futbola başladı ve çeşitli başarylar ve derecelerer imza attı.

1991 yılında orta okulu başarılı bir şekilde bitirdi.
Liseyi Kağıthane'ye bağlı Cengizhan Lisesinde
çok başarılı bir şekilde 1994 yılında bitirdi.

Orta halli bir ailenin sekiz kardeşten bir ferdidir.
Beş kız kardeş ve iki erkek kardeşle beraber kendisi dahil sekiz kardeştir. Lisede çeşitli amatör yazı ve şiirler yazdı fakat yayınlanmadı. O yıllarda çeşitli dergilerde şiirler yollasada malesef yayınlanmadı.

Liseyi bitirdikten sonra çeşitli yerlerde
değişik işlerle uğraştı. Ailenin maddi durumu iyi olmadığı için iş hayatına mecburen atıldı.1994 yılında kurye kargo işine başlamış ve halen devam etmektedir.

İlk şiirlerini düzenli ve kayıtlı olarak 1997 yıllarında yazmaya başladı, fakat ilk şiirlerini beğenmediği için çoğuna kayda geçirmemiştir.

1999 yıllarında tekrar düzenli olarak şiir yazmaya başlamış ve halen yazmaya devam etmektetdir.
Şiirlerini hece
vezni ile halk Şiiri olarak yazmaktadIr. Fakat bazen uyaklı serbest şiirlerde yazmaktadır.Genellikle şiirlerini etkilendiği yada başından geçen ve toplumda zmanda gelişen olaylara dayanarak yazmaktadır.

1997 yılında evlenmiş ve iki kız evladı vede bir erkek evladı olmak üzere üç çocuğu vardır. Yaklaşık üç yüzün üzerinde şiiri bulunmaktadır.

Şiirlerinde genellikle ezilmiş toplum, adalet, zulum, ölüm, düzendeki adaletsizlikler, toplumdaki yanlışlıklar ve islam i yaşantıdaki yanlışlıklar üzereine konular vardır. Keskin ve sert çıkışlarıda bulunan şairin birçok şiiri birçok dergi ve yerel gazete ve yüzlerce internet sitelerinde ve sayfalarında yayınlanmıştır. Halen şiirleri Vuslat Dergisinde yayınlanmaktadır.

Eserleri


Alemi Varmı, Demedimmi, Haberin Varmı, Reddediyorum, Olamadım, Zamanı Gelmedimi, Ölüm, hayat, Oduk, Ablası....