Afşar Timuçin: Hakkında ziyaretçi görüşl ...

Afşar Timuçin
92

ŞİİR


31

TAKİPÇİ

 • Hasan Büyükkara
  Hasan Büyükkara 08.12.2010 - 01:04

  Dünyanın en zor işi galiba idrak yolu tıkalı insanlarla uğraşmak..Siz çanakkale boğazı derken bilmem nerem yandı avazı işitiyorsanız işiniz var demektir..

  Bir insan benim yazdığım şiir diyorsa ben ona senin yazdığın şiir değildir diyemiyorsam, bu davranışımın hesabını birilerine vermek zorunda mıyım..

  Bir insan şiirlerin güzel kısımlarını güzelliklerini görüyorsa bu suçmudur..

  Ben kalplerde ne olup olmadığını ve kalplerden geçeni sadece Allah bilir diyorsam suçlu muyum

  ''Bu kardeşimizin yüreğinde sevda noktası yok ve gönül gözü kapalı'' gibi sözlerin benim insanlık anlayışıma yakışmadığını inancıma da uygun düşmediğini söylemem çok mu abes..

  en hafifi sayılacak bu hakaretlerin çok ötesinde bissürü hakareti çekmek zorunda mı insanlar..

  yaklaşık sekiz dokuz yıldır bu sitede boş zamanlarımda şiirlere duygularımı yazarım..şiir okumaktan muradım şiirden duygulanmaktır..şiirdeki güzellikleri görebilmektir..böyle bir seçim yapmam suç mudur..

  insanlar şiirleri ''kodum mu otutturayım'' diye okumamak hakkına sahip değil mi

  Tutmuş bunca hakareti ve kendi zanlarını gerçek bir hüküm edasıyla yazmış beyefendi.öfkelendim mi bu aşağıdaki sözlere..
  inanın ama gerçekten inanın ki öfkelenmedim. mezkur şahıstan beklemediğim bir durum değildi..bu konuda ölçüsüzlüğünü, dilininin endazesinin kaçıklığı elbette şahsımla sınırlı değil..zaman zaman psikiyatrik raporlarlarıyla övünmesini okuduğum zamanlar burkuldum içim burkuldu sadece..ama bir hobisi var..sözlerle oynaşmayı sözlerle yatıp kalkmayı seviyor sıradışı bir insan buradaki demokratik çeşitliliğe katkı veriyor diye düşündüm..çevreme de bu görüşümü ilettim yani kendi tabiriniyle ona da mavi boncuk dağıttım..çünkü ben insanların ne olursa olsun konuşmasından yanayım..şahsıma bunca agresif ve saldırgan davranışına rağmen burada konuşması için bir oylama olsa yine lehine için oy kullanırım..bunun bir karşılıklı alışveriş bir paslaşma olmasını düşünmeden sağıma soluma bakmadan bu yönde olur reyim..zira onun hakaretlerinin seviyesine kadar alçalmadan onu cevaplayabiliceğimi düşünüyorum..çünkü şairlere ve şiirlere öyle ithamları var ki hiç bir hakaret o sözler kadar alçalamaz..

  gelelim yukarıda sözünü ettğim sözlerine..hezeyandan söz etmiş..inanın bu kelime kadar kendini tarif edecek başka bir kelime bilmiyorum..

  Allah sizi bilgiçlikten, bilgeliğe istihale etsin efendim..saygımız siz dahil Varedenin tüm yarattıklarınadır...

  şu sözlerinizin üzerinde bir kez daha düşünür müsünüz diyeceğim ama inanın fazla ihtimal vermiyorum..

  ''Efendim senden önce kendim buraların kıralı ve padişahı idim; sen de nerden çıktın? Bir yol tutturmuş gidiyordum ve herkes de beni birşey sanıyordu? ..Sen geldin benim papucumu dama fırlatıp attın? ..Uğursuz Adam! ..Gösteririm ben sana vs.vs.? '' Bu ve benzeri kıskançlıkların tamamı veya bu tür hezayanlar

  el insaf yahu...

  :))))

 • Zeynep Akarsu
  Zeynep Akarsu 14.07.2008 - 00:53

  Güzel şiirlerin sahibi güzel insan, felsefe profesörü.. Birçok şiiri Ezginin Günlüğü tarafından bestelenmiştir..

  “alışmak yaşamaktır bakıp bakıp kendine
  yaşamak bir gün uyanmaktır
  birgün birdenbire yalnız kalmaktır
  yaşamak alışmalardan sonra
  alıştığın her şeyle savaşmaktır”

 • Enginsert
  Enginsert 27.02.2005 - 17:21

  Şairi İnsancıl dergisindeki yazılarından tanıdım.Şimdi ise kendime rehber edindim.Ülkemizin aydınlık yüzü hem de pırıl pırıl bir yüz