Abdurrahman Avcı: Hayatı, Biyografisi, E ...

48

ŞİİR


1

TAKİPÇİ

ABDURRAHMAN AVCI HAYATI

Abdurrahman Avcı 4 Aralık 1996 tarihinde Konya’da doğdu. İlköğretimini Şükrü Doruk İlköğretim Okulu’nda lise öğrenimini ise Osman Nuri Hekimoğlu Anadolu Lisesi’nde tamamladı.
Lise yıllarında arkadaşlarıyla bir araya gelerek liseli gençlerin sorunlarına çözüm aramak adına Bilinçli Öğrenciler Derneği’ni kurdu ve bu dernekte sekreterlik görevinde bulundu.
Derneği kurduğu arkadaşlarıyla görüş ayrılıklarından dolayı dernekten çıkarıldı.
Aynı yıl içerisinde eski dostlarıyla beraber Doğru Düzen Derneği’ni kurdu ve bu dernekte başkan yardımcılığı görevini üstlendi.Dernek şuan da Adil Düzen Derneği olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.
Abdurrahman Avcı ayını zamanda lise yıllarında 9.Dönem Dolapoğlu Anadolu Anadolu Lisesi Okul Öğrenci Meclis Başkanlığı görevini üstlenmiştir.
2015 yılında Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde İşletme Bölümü’nde öğrenim görmeye başlamıştır.
Üniversite yıllarının ilk yıllarında arkadaşlarıyla beraber Hür Düşünce ve Fikir Topluluğu’nu kurmuşlardır. Bu sıralarda Yedi Hilal Selçuk Üniversitesi’nde Mali İşler Başkan Yardımcılığı görevini ve daha sonrasında Mali İşler Başkanlığı görevini üstlendikten sonra özel sebeplerden dolayı tüm vazifelerini bırakıp Yedi Hilal Derneği defterini kapatmıştır.
Üniversite yıllarında Adalet ve Kalkınma Parti’sinde Meram Gençlik Kollarında görev üstlenmiştir.
2017 Yılında Milli Refah Derneği'ni kurmuştur ve Kurucu Başkanlığını üstlenmiştir. Milli Refah ile çeşitli faaliyetlerini yürüttükten sonra derneğinin adını Milli İrade Derneği olarak değiştirmiştir. Derneğin halen Onursal Başkanlığını devam ettirmektedir.
Günümüzde Mart 2018’den itibaren halen Karatay Semerkand Gençlik Başkanlığı görevini yürütmektedir.
2015 yılında itibaren Mali Müşavir Bürosunda çalışmaktadır.
2016 Yılında lise yıllarında yazığı şiirlerini Meşk-i Mehcur adlı şiir kitabında toplamıştır.
2017 Yılında lise yıllarındaki anılarından esinlenerek Zat-ı Şahanem adlı romanını yazmıştır.

Eserleri


Meşk-i Mehcur
Zat-ı Şahanem