7-Yaş Üstü 70 Yaş Altı-Şiddet ve Korku-G ...

Tayfun Bulut
521

ŞİİR


1

TAKİPÇİ

7-Yaş Üstü 70 Yaş Altı-Şiddet ve Korku-Gözlerinde Hüzün Var-Bir Garip Hikaye

7-Yaş Üstü 70 Yaş Altı-Şiddet ve Korku

Gözlerinde Hüzün Var-Bir Garip Hikaye

Bir insanın yaşadıklarını anlamak için gözlerine bakmak yeterli sanırım. O gözlerde acıları sancıları yok olan umutları görebilirsiniz. Çocukluktan başlayan ve bugüne kadar devam eden her anında hüznü barındıran bir hikaye okuyacaksınız

Küçük yaşta babasını kaybeden ve kısa süre sonra alkolik üvey baba ve onun yetişkin çocukları ve kalabalık ailesi ile yaşamaya mahkum edilen genç bir kız. Yetişkinliğe adım atınca önce üvey kardeşi tarafından istenen sonra kendi seçimi ile evlenen ve birkaç yılda işkenceye dönen evlilikten sonra sokaklarda bir başına kalan eş dost yardımı ile sığınacak yuva bulan dirençli inançlı bir kadının hikayesi.

Önce babası sonra üvey babası ve en sonunda eşinin alkolik olması kaderimiydi? Aileyi şiddet ve alkol ile tehdit eden bu illetten ne zaman kurtulacaktı. Gözlerine ne kadar hüznün gölgesi düşse de o hep güzel her zaman alımlı ve çekiciydi ama onun istediği mutlu huzurlu bir yuvasının olmasıydı, kaderim güzel olsun, alın yazım güzel olsun ben çirkin olmaya razıyım diyordu ama iyiler kötülerin girdabından kurtulamıyordu.

Dört yıl işkenceye dönen evliliğinden ayrılarak kendini kurtardı ama çocuğunu alamadı, günlerce haftalarca aylarca göremiyordu, bir anne için en büyük acı bu olsa gerek, o yinede bu acıya göğüs gererek ayakta kalmaya çalışıyordu, gelecek bizim olacak çocuğumla bir arada mutlu olacağım diye dualar ederek acılarından bir nebze olsun uzaklaşıyordu

Hiçbir şeyi olmayan kalacak yeri bile bulunmayan insan, şansının dönmesi ile kendi işini kurdu. O artık kendine ailesine ve çevresine yetebilen yetişebilen güçlü bir insandı. Zamanla evini arabasını aldı, bu kez çocuğu ile birlikte olan bir kadının hikayesi başladı.

Her şey yolunda giderken ekonomik krizle beraber bir anda sıfıra indi, dövizin aşırı yükselmesi ile piyasalara olan borçları ile iflas etti, tam düzene girmişken kadersizliği bir kez daha yakasını bırakmadı, artık iş arayan başkalarının yanında çalışan sadece oturacak evi kalan bir kadının hikayesi başladı.

Bir vesile ile tanıştığı kendisinden yaşça büyük evli birinin hayatına girmesi ile dört yılı yasak ilişki sonrasında gelinlik giyerek nikahlanıp evlenmesi ile yeni bir hikaye başladı.

Tam mutlu oldum derken eşinin ailesinden kopamaması, sorunlarını eve taşıması ve de alkol şiddet düşkünü olması ile korku filmine dönen hayatında yeni bir sayfa açıldı. Baba evinde başlayıp üvey babaya uzanan, oradan ilk eşe ve sonra ikinci eşe kadar süren, Yedi yaş altını bırakın yetmiş yaşına kadar her insanın uzak durması gereken bir garip hikaye.

Şimdi nerdedir nasıldır hangi hikayenin baş kahramanı olacaktır o da bilmemektedir. Sanırım yeni bir hikaye yazmak üzeredir. Denize düşen yılana sarılır derler, kurtulmaya çalıştıkça batan balıkçıl kuşu o, kanadı kırık, boynu bükük, gözlerine ise hüznü örtük…

14/12/2009
Tayfun Bulut

Tayfun Bulut
Kayıt Tarihi : 15.12.2009 11:09:00
Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • Arif Tatar
  Arif Tatar

  Denize düşen yılana sarılır derler, kurtulmaya çalıştıkça batan balıkçıl kuşu o, kanadı kırık, boynu bükük, gözlerine ise hüznü örtük…

  Yaşamın ince çizgilerinde kanlı gözyaşı, yıkamakla çıkar mı? Ölüm dehlizinde ümidi bulamam dersin ama belli mi olur! Oysa, kim buldu sırça köşkte bir yudum mutluluğu... Ne olursa olsun; yaşamın o ince çizgilerini törpülemek niye? Ancak, yaşamın yaralarını sarmaya zamanımız var, ölümcül hastalar bizi bekliyor... Tatlı ve acı; yaşamın vaz geçilmezi; acıyı tatlıya çevirmeyi deneyip son çare olarak ümide sarılarak bir taze sabahı bekleyelim; bir ömür beklemekle geçebilir; yine bekleyelim... Tabii ki Rabbim en iyisini bilir; bunu baştan kabul edelim... Sonuçlar nasıl?

  Sadece, yaşama gülümsemek amacım; acı ve tatlı! 10 puan... Ant.+... Sevgi güneşinin doğuşu var!..

  Cevap Yaz

TÜM YORUMLAR (1)

Tayfun Bulut