Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Mustafa Ayas
Mustafa Ayas

SAMİMİ OLANLAR İÇİN AKLIN YOLU BİRDİR

 • edip yüksel06.03.2009 - 20:54

  Edip Yüksel: Çok zeki bir insan çok da bilgili. Birileri tepkisel yaklaştığından her dediğini yanlış olarak değerlendirse de söylediği çok doğru şeyler var. Koskoca Türkiyede çok az kişi karşısına çıkmaya cesaret edebiliyor.
  2000li yıllarda ceviz kabuğunda karşısına çıkan ali eren ile mustafa varlı edip yükselin karşısında bir cahil gibi kaldılar.
  Edipin karşısına çıkanların ezberci değil muhakkık olması gerekiyor. Şu mezhep böyle dedi, imamlar böyle açıklıyor türü cevaplar yerine Allah şöyle buyuruyor diyebilmeleri gerekiyor. İslamı Kurandan okumayanların, geçmiş yorumları ezberleyip nakledenlerin bu anlayışlarını değiştirmeleri gerekiyor.
  Edip çok zeki ama herkesin bir tarafı kör oluyor. Söylediği onca doğru arasında öyle bir yanlış yapıyorki doğruları yerle bir oluyor. Adeta zehri altın kase içinde sunuyor. Birilerini eskilerin masallarına saplanmakla suçlarken kendisi 19 masalına saplanıyor. Çırpındıkça da batıyor.
  Allahım hepimize yolunda sebat ver. Senin yolundan ayrılmak demek olan başka yollara uymaktan bizi koru. Amin

 • Abdülaziz Bayındır08.03.2007 - 20:48

  Abdülaziz bayındır demek samimi bir müslüman ve gerçek bir alim demek. İslamı direk kaynağından alan, peygamberin usvei hasene oluşunu dikkate alıp hadisleri kurana tabi kılan, kur'an'ın tek kişi tarafından değilde alimler heyetince anlaşılabileceğine inanan gerçekten fakih ve alim samimi bir müslüman ilahiyat profösörü.