İsa Alaoğlu Antoloji.com

Ben uzun süredir şiir yazmaya çalışan Karabük Üniversitesi Türk Dili Ve Edebiyatı 3.Sınıf öğrencisiyim . Benim hayalim hep bir şiir kitabı çıkarmak oldu ama buna muvaffak olamadım . Şiirlerim defterlerim arasında paslanırken popüler canavarlar hevesimi asla benden alamadı . Yazmaya devam ettim ve bir gün bu merciyi keşfettim . Burada şiir diye paylaşılan çok yazının ise yarısının şiir yarısının şiire yakın olduğu kanısındayım . Kendimi asla bir şair olarak görmedim ve hala da görmüyorum . Ömrümün sonuna kadar da bu saadete erişemeyeceğimi düşünüyorum .Belki ısmarlama şiirler yazsaydım ya da ne bileyim rakı yanında meze niyetine olsaydı şiirlerim haysiyetsiz birer mahluka dönüşeceklerdi . Ama bugün onların hepsinin birer yaşı vardır . Kimisi 2 , 3 , 4 yaşlarındadır kimisi 10 yaşındadır . Ben şiirlerimi ağızlara dolamak için kaleme almadım . Bilakis onların hepsinin kendine dair birtakım hikayeleri ve şuan bu yazıyı okuyanlarla belki de aynı zaman dilimi içerisinde yaşanmış ömürleri vardır . Kimisi ölümü yaşadı , kimisi aşkı , kimisi Allah'ı aradı , kimisi içinde bulunduğu çağdan nefret etti . Ama hepsinde ayrı birer yaşanmışlık vardı . Kimisinin ömrü kısa sürdü kimisi Nuh'a meydan okudu .
..

Devamını Oku
 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 15.08.2018 - 21:35

  Şair arkadaşımız Bay İsa Alaoğlu

  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN...**

  - Ayrıca sizi sitemizdeki bu saygın gruplarımızda görmek dileklerimizle esen kalın.

  * Antoloji Yetkili Şairleri - Evrensel Sanatçılar Birliği - Çağdaş Şairler *
  * Özgür Şair-Yazarlar Birliği - Antoloji Sitesi Üyeleri *

Toplam 1 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


 • Karanlık

  İsa Alaoğlu

  12.01.2018 - 17:40

  Her daim çayımız ve sigaramız vardır olmadı ömrümüzden koyarız önünüze Kemal hocam . :) Kıymetli düşüncelerin için teşekkürlerimi sunuyorum.

 • Tanrılar Konuşunca

  Özlem Saba

  12.01.2018 - 17:21

  Hatırda sürçen dile düşüyor... Tebrikler .

 • Devlet Mallarında Şişer Giderler

  Özcan İşler

  12.01.2018 - 17:15

  Madde mana karşısında direnmeye çalışıyor . Popüler kültürün ortaya çıkardığı bilinçsizlik kapital sömürgecilerin en güçlü silahı . Biz ne zaman uyanacağız ? Muamma . Tebrik ederim .

Toplam 9 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR
 • Burnu Kaf dağında (olmak)

  12.01.2018 - 17:29

  Kibir insanda hoş görülmeyen bir hususiyettir. İnsanımız eskisi gibi değil bu çağda . Bir işteki ufacık başarısında ondan üstünü ondan üstadı bulunmuyor -muş havalarına giriveriyor . Bana göre insan yani olgun insan ayçiçeği gibidir . Bilgisi arttıkça başını önüne eğer . O bilgiyi kendine kazandırana yani o bir tohumken onu sulayana hürmet eder , insaf eder , şefkat eder .

Toplam 1 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR