Vehbiye Yersel Antoloji.com

HİKAYE VE ŞİİR YARIŞMALARINA BAŞVURU İÇİN SON GÜN 21 ŞUBAT!

Vehbiye Öztürkatalay Yersel,
21 Aralık 1937 yılında Mardin’de doğdu.İlkokulu Mardin Dumlupınar,Gazipaşa ve Merkez İlkokulunda, orta okulu da yine Mardin de bitirdikten sonra Devlet Parasız Yatılı Okulu sınavlarına girdi. Sınav sonucu Konya Kız İlk öğretmen Okulunu kazandı, üç yıl sonunda öğretmen okulundan mezun oldu.. 1957-1981 yılına kadar 25 yıl boyunca Mardin merkezinde çeşitli okullarda çalıştı.. Bu dönem içinde ilkokulda verdiği derslere ek olarak, ortaokullarda matematik ve fen bilgisi dersleri, yetişkinlere açılan kurslarda okuma yazma dersleri verdi.. Bir dönem Cumhuriyet İlkokulunda müdür yardımcılığı yaptı..
Atatürk’ün doğumunun 100. yılı olan 1981’de Mardin ilini temsilen yılın öğretmeni seçildi. Aynı yıl emekli oldu ve İzmir’e yerleşti.1995 yılında Ön lisansı bitirerek yeniden öğretmenliğe başladı. İzmir İli, Konak ilçesine bağlı Limontepe ilköğretim okulunda bir yıl çalıştı ve 1996 yılında ikinci kez emekli oldu.2010 yılında İzmir’in Narlıdere ilçesinden Anneler gününde ‘Yılın annesi ‘ seçildi.

1964 yılında,Onun gibi öğretmen olan, Adnan Yersel ile evlendi. Bu evlilikten olan beş çocuğunun ikisi erkek, üçü kızdır. Erkeklerden büyüğü Maden Yüksek Mühendisi, küçüğü Bilgisayar Mühendisi, büyük kızı Elektrik elektronik Mühendisi, ortanca kızı Bilgisayar Mühendisi, küçük kızı İşletme Fakültesi mezunudur.
Emeklilikten sonra, şiirler ile duygularını ifade etmeye başladı ...
Vehbiye – Öztürkatalay- Yersel
..

Devamını Oku
 • Yok Luk
  Yok Luk 18.12.2016 - 10:46

  Vehbiye hoca artık aramızda yok.. Mekanın cennet olsun hocam.. Nur içinde uyu..

 • Mustafa Bay
  Mustafa Bay 11.09.2016 - 00:35

  Huzur, sağlık ve esenlikle...
  Ülkece barış, birlik ve dirlik içinde.. Ağız Tadıyla nice bayramlar dilerim..

  Kurban bayramınız kutlu olsun..

 • Mustafa Bay
  Mustafa Bay 03.07.2016 - 05:42

  Bozmak için 'insanlıktan çıkan' bütün şer odaklarına rağmen, 'ağız tadında' Ramazan Bayramı yaşamanızı dilerim......
  Saygılarımla.......

Toplam 94 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


Toplam 755 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR