Ziya Arifoğlu Antoloji.com

01.06.1952 yılında Kahramanmaraş-Afşin- Berçenek köyünde doğmuş. Adını aydın olsun, aydınlık versin, ışık versin diye Ziya koymuşlar. Ziya ilkokul 1. ve 2. Sınıfı Berçenek ilkokulunda, 4. Sınıfı Elbistan –Atatürk İlkokulunda okur. 5.sınıfı Berçenek ilkokulunda tamamlar. Ortaokulu Elbistan Mükrimin Halil Lisesinde bitirir. Mersin öğretmen okulunu 1970 yılında bitirerek öğretmenliğe atanır.
Sırasıyla K.Maraş-Afşin-Bozyer, İnci Köyü, Elbistan –Elmalı köyü ilkokullarında çalışır. Daha sora İçel-Gülnar-Karadere ve Mersin -23 Nisan İlkokulunda görev yapar. 26. yılı dolmadan emekli olup Mersin’e yerleşir. Mersin öğretmen okulu yıllarında şiir yazma merakı olan şairimiz Ayşe Hanımla ev-li olup, Aydın, Aykın, Damla, Derya adındaki çocuklarıyla mutlu yaşamını ve şairliğini Mersin’de sürdürmektedir.

..

Devamını Oku
 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 01.06.2020 - 20:16

  Arkadaş Grubumdan Sn. Ziya Arifoğlu

  < DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN >

  - Ayrıca sizi bu saygın gruplarımızda görmek dileklerimizle esen kalın.

  * Antoloji Yetkili Şairleri * Evrensel Sanatçılar * Şarkı Sözü Yazarları *
  * Çağdaş Şairler * Antoloji Sitesi Üyeleri * Özgür Şair-Yazarlar *

 • Hüsamettin Sungur
  Hüsamettin Sungur 01.06.2020 - 06:52

  DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

 • Muzaffer Kalaba
  Muzaffer Kalaba 14.10.2013 - 20:29

  Değerli dost,
  Kurban Bayramının en önemli özelliklerden biri paylaşımdır.....Bu günde varlıklı olanlar yoksul olanları bayramdan bayrama olsa da düşünmelerinin gerektiği bir gündür......Tüm yoksullukların ortadan kalktığı, insanın insanca yaşadığı, mutlu, sağlıklı ve huzurlu bir bayram diliyorum.. ...

Toplam 9 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


Toplam 16 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR