Yavuz İbrahim Antoloji.com

Biyografi

Trabzon'un Of ilçesinin Kıyıboyu köyünde dünyaya geldim. ( 5.5.1955 ) Aslen Rize’nin İkizdere ilçesinin (İksenit) Diktaş köyünden göç etmiş olan Karaca sülalesindenim.
İlkokulu Of merkez İlkokulunda tamamladım. (Halen açık öğretimde eğitimime devam etmekteyim.) Daha sonra çalışma hayatına atıldıysa da, bu sıralarda kaslarında beliren rahatsızlığımın ilerlemesinden dolayı malulen emekli olmak zorunda kaldım.
Şiire çok genç yaşlarda türkü sözü yazmakla başladım. Ele aldığı konuları zaman zaman hicvederek, zaman zaman da duygusal yaklaşımlarla okuyucuya aktarmaya çalıştım. Yazdığım yerel şiirlerden de anlaşılacağı gibi doğup büyüdüğüm yöreye karşı büyük bir sevgi ve içten bağlılığım vardır.
1989 yılının sonlarında ekonomik nedenlerden dolayı ailece İstanbul’a göç etmek zorunda kaldık. Burada şiire bir süre ara vermek zorunda kaldıysam da, daha sonra yeniden başlayıp ( Türkülere Söz Verdim ) adlı ilk şiir kitabımı çıkarttım.
Katıldığım şiir yarışmalarından çeşitli dereceler aldım. Bazı şiirlerim sanatçılar tarafından bestelenerek okunmuştur. Şiir de kalıp olarak genelde hece ölçeğini kullanıyorsam da, serbest ve aruz vezni ile yazılmış şiirlerim de vardır. Aruz veznini öğrenmemde Florida’dan Şair Mehmet Fatın Baki ve Ankara’dan Şair ve yazar Can Eti hocanın büyük katkıları olmuştur.
..

Devamını Oku
 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 05.05.2016 - 21:36

  Şair arkadaşımız Sayın İbrahim Yavuz

  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN...**

  - Ayrıca sizi sitemizdeki bu saygın gruplarımızda aramızda görmek
  dileklerimle esen kalın.

  * Dr.Jivago - Işık German Ersoy *
  * Antoloji Sitesi Yetkili Şairler Grubu *
  * Antoloji.Com Çağdaş Şair Yazarlar Birliği *
  * E ...

 • Bilal Özcan
  Bilal Özcan 05.05.2014 - 10:02

  Azizim!
  Doğum Gününüzü Can-ı Gönülden Kutlar sağlık,sıhhat, huzur ve mutluluk dolu nice nice yıllar dilerim.
  Sevgi, Saygı ve Muhabbetle

 • Sinan Karakaş
  Sinan Karakaş 05.05.2010 - 15:31

  Değerli arkadaşım, bu gün sizin doğum gününüz,iyi ki doğmuş ve iyiki sevenleriniz olmuş ve siz sevenlerinizi varlığınızla mutlu kılmışsınız.Selam ve Saygılarımla

  Doğum Günü

  D oğduğunda bilmezdin dünyada misafirsin
  O ysa nadir bulunan değerli bir safirsin
  G eçmiş günlere göre bu gün daha ...

Toplam 14 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


Toplam 325 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR