Yaşar Yaramış Antoloji.com

Hayatta en zor şeylerden biri kendimizi tanıtmaktır.Yazdığımız eserlerden nasıl bir kişi olduğumuz gayet iyi anlaşılır.Aslında bizim kendimizi nasıl gördüğümüz mü? yoksa başkalarının bizi nasıl gördüğü mü? önemlidir sorusu çok tartışılacak bir sorudur.Ama ben yine de kendimi zorda olsa tanıtmaya çalışacağım.Üniversite mezunuyum.Yirmi yıllık öğretmenim.Okumayı,müzik dilemeyi,severim.Sazımla kendime ait şarkılarımı çalar,söylerim.İnsan gibi insan olmaya çalışırım.Hatalı da olsa insanları severim.Vatanına,bayrağına,milletine bağlı gerçek bir Türk aydınıyım.Her konuda duyarlı ve hassas birisiyim.Allahtan ve bir de kendimden korkarım.Çünkü sinirlenince kendimi kaybederim.İki tane çıkartmış olduğum kitabım var biri şiir,biri de roman türünde. imkanım olursa şiirlerimi yeni bir kitapta toplamak istiyorum.
..

Devamını Oku
 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 14.09.2023 - 23:16

  Grup arkadaşımız Sn. Yaşar Yaramış
  << DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN >>
  * Antoloji Üyeleri * Grubu

 • Hüsamettin Sungur
  Hüsamettin Sungur 14.09.2023 - 01:52

  DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN
  Yüzünüzden gülücükler eksik olmasın

 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 14.09.2021 - 21:45

  Sayın Yaşar Yaramış
  * DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN *
  * Antoloji Üyeleri * Grubu *

Toplam 41 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


Toplam 835 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR
 • ermeniler

  25.09.2009 - 11:07

  Ermeniler geçmişte bizim içimizde bizlerle kardeşce yaşamış.bize en çok sadakat göstermiş bir millettir.Osmanlı devletinde iki yüze yakın sadrazamlık görevinde bulunmuş Ermeni asıllı vatandaşımız vardır. Ne zaman ki batılılar Osmanlıyı parçalamak için harekete geçtiler ermenileri kışkırtarak bizim üzerimize saldılar.Amaçları osmanlıyı içten çökertmekti.Ermeni asala terör örgütü çok sayıda diplomatımızı öldürdü.İkinci Abdulhamit e bile suyikast düzenlediler.Doğu Anadoluda Ruslarla bir olup Türk köylerine saldırıp toplu katliamlar yaptılar.Bugün hala doğuda Ermeni mezalimini ıspatlayan toplu mezarlar ortaya çıkmaktadır.Buna rağmen sakar adını ele takar hesabı,kendiyaptıkları mezalimi zorunlu göçü bahane ederek,arkalarına iki yüzlü Batıyı da alarak bizi dünyada barbarlıkla suçlamakta yandaş devletlerinin meclislerinde soykırım yalanını dünyayı inandırmaya çalışmaktadırlar.Bu çok alçakca ve onur kırıcı bir davranıştır.Osmanlı eğer barbar olsaydı onlara en üst düzeyde görevler verirmiydi.Altı yüz kusur sene içimizde benliklerini yitirmeden yaşayabilirlermiydi? Ermenilerin yaptığı besle kargayı oysun gözünü atasözüyle çok iyi ifade ediliyor.Biz tarihin hiç bir devrinde hiç bir kavme zulüm etmedik ama ne zaman zayıfladıysak o kavimlerce arkamızdan kahpece,kalleşce hançerlendik.

 • demre

  04.09.2009 - 10:56

  Dünyanın ve Türkiyemizin engüzel yeri Demredir.Hem tarihi zenginlikleriyle hemde doğa zenginlikleriyle başka hiç bir yerde göremeyeceğiniz güzelliklere sahiptir.
  Noel baba.myra,Kaya mezarları,Çayağzı plajı,Sülüklü,Taşdibi,Dalyan,Kekova batık şehir daha bunlara benzer diğer yerleri.gezip görülmeğe değerdir.
  Ama malesef gerekli tanıtımı yapılamamış,hatta başka ilçelerin içerisinde gösterilerek yanlış tanıtım yapılmıştır.

 • demre

  04.09.2009 - 10:48

  Demre

  Yeşille beyazın kaynaştığı
  Denizinde balıkların oynaştığı
  Cam seraların ışık saçtığı
  Cennet bir beldedir Demre.

  Denizi masmavi pırıl pırıl,
  Çalışır insanı harıl harıl.
  Gel sende işe dört elle sarıl
  Seni de bağrına bassın Demre.

  Fakir yok,herkes zengin mi zengin
  Yeşil beyaz ovası var,engin
  Şu alemde yoktur senin dengin.
  Gönlümün sultanı canım Demre.

  Kekova'da kekik kokusu
  Makidir dağlarının dokusu
  Hele portakal,limon kokusu
  Mesteder adamı,yeşil Demre.

  07.08.1994-Demre

Toplam 4 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR