Tuğşah Bilge Antoloji.com

Milattan önce, tekerleğin buluşundan sonra yaşamış bir bilginim diye konuya girmek isterdim ama öyle biri değilim. Radyo programcısıyım. Radyoculuk adına çalışmalar gerçekleştiren bir şahsiyetim. Radyo aşığıyım. Radyo diye diye ölecek biriyim. İnternet sitemde yazdığım yazıları okuyarak hakkımda daha detaylı bilgiye sahip olabilirsin ama kısaca kendimi özetlemem gerekirse; mutlu olmak için hiç bir şeye ihtiyaç duymadan yaşamaya çalışan, bedeninin sağlığını koruyarak havanın, suyun, içinde bulunduğu ortamın keyfini çıkarmayı amaç edinen, algıları açık fakat müdaheleden uzak yaşayan, dışarıdan bakınca çok mütevazi, iç dünyasında çok egoist, zararsız, faydalı bir vatandaşım… Ayrıca sürekli bilgi açlığı çeken, bu nedenle durmadan her alanda her konuda araştıran, düşünen, farklı bakış açıları geliştiren, sorgulayan, zeki, çevik, ahlaklı biriyim.

Uyandığında yeni günün mutluluklar sunacağını ümit eden, gününü buna göre programlayan, gün içerisinde yaşadığı olumsuzluklara takılmayıp elinin tersiyle iten mutluluk kırıntılarını toplayarak yaşamını sürdüren bir organizmayım…

İstanbul ilinin Zeytinburnu ilçesinde doğup büyümüş yani harbi zeytinburnu çocuğuz oğlum repliklerini bolca duymuş biriyim. Akrep burcu olmama karşın hiç bir özelliğini taşımadığını iddia eden, Galatasaraylı olmama rağmen hiç bir maçını izlemeyen, etnik kökeni çerkez olmasına rağmen hiç bir gelenek göreneğine uymayan dünya insanıyım. Yaşamanın nefes alıp vermekten ibaret olmadığını çoktan anlamış, içinde her daim potansiyel enerjisini saklayan, dinamik, espritüel, entellektüel ve şairane bir yapıya sahibim.

Radyoculuğa başlamadan önce bir çok farklı sektörde çalışmış fakat memnun kalmamış bir bünye olarak, hobimden para kazanmanın mutluluğunu yaşıyorum. Zeytin Fm, Bakırköy Fm, Delta Fm, Meltem Radyo gibi radyolarda bolca mesai harcamış, sonrasında kurduğum radyocular reklam ajansı sayesinde Türkiye genelinde 400e yakın radyo istasyonunda hem radyo programı yapmış hem de çeşitli reklam, medya planlama ve strateji geliştirmelerinde bulunmuş bir radyo programcısı olmanın dışında Sigarayı Bırak. Şairden Şaibeli Şiirler, Şaibeli Şairden Şiirler, Sen Yoldayken ,Sen Sigara İçerken isimli online kitapları yazmış, bir yazarım.
..

Devamını Oku
 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 24.11.2017 - 22:06

  Şair arkadaşımız Tuğşah Bey

  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN...**

  - Ayrıca sizi sitemizdeki bu saygın gruplarımızda görmek dileklerimizle esen kalın.

  * Antoloji Sitesi Yetkili Şairler Grubu *
  * Antoloji.Com Çağdaş Şair Yazarlar Birliği *
  * Evrensel Sanatçılar Birliği ESB *
  * Özgür Şair-Yazar ...

 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 23.11.2015 - 20:46

  Radyo Program Sunucusu ve Şair-Yazar arkadaşımız Bay Tuğşah Bilge

  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN...**

  Işık German Ersoy

Toplam 2 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR