Şule Akşit Antoloji.com

Mensur şiirler şairesi
Bütüncül şifa meraklısı
Yaşamın ruhuna hayran
Hakikatli olanı seven
KUSURSUZ DEĞİLİM AMA MÜKEMMELİM
Mükemmellik kusursuzluk değildir, yani bana göre tabii ki , bir başkası çıkıp başka bir şey diyebilir elbette .
İçsel neşemize,huzurumuza , zarar veren duygu düşünce inanç kalıplarını fark edip dönüştürmeyi dengeye gelmeyi ve bunu yaparken doğruyu bulmamızı sağlayan yanlışlara teşekkür etmeyi biliyor ve bir tarafımızı dışlayıp yok saymıyor , -''o zaman öylesi doğru gelmişti evet öyle yaptım ,şimdi de böyle yapıyorum,bana iyi gelmezse bu seçimimden de vazgeçebilirim '' deyip hoşnut olmadığımız seçimimizi ve tarafımızı da kucaklayarak dönüşüme niyet ediyor ,elimizden geldiğince dönüşebiliyorsak , içsel neşemize çoşkumuza yaşama sevincimize yatırım yapıyor bu yönde çaba sarf ediyorsak bana göre mükemmeliz...
..

Devamını Oku

Toplam 41 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR
 • zaman

  29.12.2019 - 21:13

  Newton fiziğine göre,hız ve mekana bağlı gerçeklilik.Kuantum fiziğine göre,aslı astarı olmayan,zihnin sıralı algılayışı sonucu, var gibi algılanan yanılsama. İkisinin sentezi olan sicim teorisine göre her ikisi de gözlemciye göre var,nereye bakarsan... ki bu tasavvuf ve tao felsefesiyle de uyumlu olan tanım.
  Şair için ise yetişemediği,geç kaldığı, hep az yetersiz olan,ya da sorumsuzca beyhude harcanan süreç...

 • kadın

  23.12.2019 - 00:47

  Sperm erkeğin olgunlaşmasından sonra oluşur,ama her kız çocuğu yumurtaları ile birlikte doğar.Bu epigenetiğe göre bizim annemiz hatta anneannemiz ile birlikte dünyaya geldiğimizin göstergesidir. yani anneannemiz ve annemiz ne yaşadı ise onlarla birlikte biz de yaşadık DNA kodumuz da biz yaşmışız gibi kodlandı.
  Bu nedenle kadın,enerjisel olarak dünyadır,kadın geçmişimizdir. Bizi biz yapan duygularımızın kaynağıdır deneyimlerimizdir. Antropoloji soy araştırmasını kadın geni üzerinden yapar,soy anneden araştırlır.
  Eğer erkek olarak annenize toplumun bir dayatması olarak saygı duyuyor ama bir veya bir kaç şeyden dolayı kızgınlık duyuyorsanız,eksik noksan görüyor iseniz aynı nedenlerle dünyaya ve geçmişinize kızarsınız...Anne ve hayatınızdaki kadınla olan içsel ilişkiniz dünya ve para ile ilişkinizin fotoğrafını verir...
  Baba/ yaşamınızda ki erkek figürlerdir. başbakan,patron,liderler,önderler.bu durum da gelecek planınız ,ve otorite,tanrıyla olan ilişkinizin fotoğrafını verir..
  Cennet hakikaten de annelerin ayağı altındadır... Dünyanın bu halde olması x,y,yani dişil eril dengesinin bir türlü sağlanmaması dişil tarafın eksik,noksan hor görülmesindendir. oysa üstünlük aynı olan şeyler arasında olabilir. gece bir başka gece ile kıyas olur,gündüz bir başka gündüz ile... erkek rekabet duygusunu kendini bir başka erkekle kıyas ederek tatmin etmelidir kadınla değil. Kadın ve erkeğin kıyası mümkün değildir,onlar bir bütünün bölünmez parçalarıdır.kadını hor gören eksik ve yetersiz gören erkeğin dünyası,maddesi eksik ve noksandır, geçmişi ile barışık değildir ,zemine sağlam basamadığı için yükselemez.o erkek güveni ve huzuru bulamaz..Her başarılı erkeğin arkasın da bir kadın vardır sözünün derinlerinde ki anlam budur...

 • kuantum fiziği

  23.12.2019 - 00:18

  nevton fiziği,''ya bu,ya şu der '' beş duyuya tabi dualetik sistemin fizik algısını kapsar. Kuantum fiziği atom altı gerçekliğin yasalarına tabii dir. orada beş duyu ve zaman yoktur. Ve kuantum fiziği ''hem o,hem bu '' der. Dualiteyi bütünler... Kuntum fiziği, tao ve tasavvuf felsefeleriyle birebir örtüşür. uzak doğu ve Şaman şifacılığının zamansızlığını destekler...maddeyi ağırlaşmış eneri olarak tanımlar,frekansa inanınır çünki elektromikroskopla bakıldığın da kedi boku ile pırlanta arasında ki fark titreşim hızı ve frekans aralığıdır. yani din ,dil ırk güzel çirkin tanımlarıve inançları ağırlaşmış madde dünyasının göreceli algısıdır.

Toplam 5 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR