Sırrı Çınar Antoloji.com

http://www.sirricinar.com
Merhaba
Yaşamın her anını hiçbir şey yapmasak da düşünerek geçiririz. Her gün yirmi dört saatin en az on altı saatinde uyanığız ve bir şeyler yaparız. Hatta uyuduğumuzda hiç unutamayacağımız rüyalar da görürüz. Yaşadıklarımızı takvim hesabıyla adlandırır, yirmi, otuz, kırk, elli diye de rakamla ifade ederiz. Gün gelir 'özgeçmişin' sorulduğunda ise bu koca zamanı belli başlı kazanımlarla dile getirmeye, bir sayfalık yazıyla veya bir dakikalık anlatımla karşımızdakilere anlatmaya çalışırız.Bunu, yaşadıklarına, sevdiklerine, kavgalarına, mücadelelerine, umutlarına ve geçmişinde kalan ama hafızanın, yüreğinin bir yerlerine nakşettiklerine ihanet etmenin ezikliğiyle anlatırız. Şimdi ben de bu ihanetin acısını, ezikliğini yaşayarak, benim sadece yazarlık ve şairlik yönümle ilgilenenlere cevaben kısa tarihimden söz edeceğim.
 

Ülkemizin yine çalkantılı olduğu 1964 yılının karlı, soğuk ama bir o kadar da neşeli Ramazan bayramına denk gelen 2 Şubat günü, tarihin, medeniyetin, kültürün, tabiatın bütün güzelliklerini kendinde toplayan, Van Gölünün kıyısında ki Ahlat’ta doğmuşum.

..

Devamını Oku
 • Ayrılık Bir Nebze Ölmek Değil mi?

  Umut Gül

  20.09.2004 - 02:03

  Umut bey,
  Şaire yüreğinize sağlık denir..Aman ha o yürek sağlığını korusun, ne güzel demişsiniz. Gerçekten defalarca okudum melodisi olan, anlamları derin güzel bir şiir...çok sağol..
  Sevgiyle
  SIRRI ÇINAR
  www.sirricinar.com

Toplam 1 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR