Özgür Ergün Antoloji.com

Oturup düşündüm aptal gibi. Çağımızda böyle bir saçmalık olabilir miydi? 'Mektubu aldığın andan itibaren', diyor. Zaten bu emri yerine getiremedik. Bana bir süre tanımışlardır her halde. İşi ciddiye almakta olduğumu sezdim; kendime kızdım. Olur mu böyle şey canım? Dağ başında mıyız? Öyle olduğunu telefonda söyledin ya. 'Onlar' için iyi bir rastlantı doğrusu. Ya rastlantı değilse? Zaten evden çıktığım yok, iyi olur. (Gülümsedim.) Bu durumunu biliyorlar, seni denemek istiyorlar. Hırsla ayağa kalktım. Benim bu saçmalığı ciddiye alacağımı da bilemezler ya. Kendi kendime konuştuğumu nasıl öğrendiler? İnsanın iç dünyası üzerine bilgileri varmış. İyi adam seçtiniz! Birden öfkelendim, korkum geçti.
..

Devamını Oku
  • mahir çayan

    18.11.2004 - 15:39

    Yaşasaydı ne olurdu nerde ne yapardı bilmiyorum, belkide ölmekle en iyisini yapmıştır. Çünkü zamanında ölmeyi beceremeyenler yaşadıkları sürece geçmişin yükünü ve günahlarını sırtlarında taşımaktalar. Ve bir çoğu yaşamın karşısında güçlü kalmayı dimdik durmayı beceremediler.
    her neyse; ülkenin en büyük devrimci önderlerinden biri olan mahir çayanın karşısında saygı ile eğilmek düşer bugün bize.

Toplam 2 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR