Özcan Zengin Antoloji.com

Hava henüz yeni aydınlanmış ve güneş tüm güzelliği ile utancından kıpkırmızı kesilmişti. Ortamın sessizliğini bozan bir ağlama sesi yankılanıyor du hastane koridorlarında.Kulakları incitmeyen yumuşacık bir melodi gibi idi. Duyan duymayana anlatsın der gibi büyüleyici ezgiler taşıyordu kimsenin bilmediği ama bu hali ile bile etkilemeyi söz geçirip dinlemeyi başarmıştı şimdiden. Kendini pür dikkat herkese dinleten, ortalığı yıkıp ayağa kaldıran isyan çıkarmıştı sanki minicik yüreği. Yine de herşeye rağmen yürekleri okşayıp mutlu eden havası vardı ezelden. Rabbin den hediye olarak gönderilen. Tüm masumluğu ile cennetin kokusu yayılıyordu İçten içe. Ana yüreği kabarmış yıllardır burnunda tüten özlemini gidermek istercesine dolduruyor du beni ciğerlerine.
İlk defa yaşadığı annelik duygusu acemiliği olmasına rağmen gözlerimi dolup taşırmaya yetiyordu. Hiç susmuyordum neden se, böyle birden bire dile gelsem de anlatabilsem Anne desem keşke "Anne" , o an ne hissederdi ! kaldırırmıydı yüreği cılız sesimi. Acaba hakkımda ne düşündüler kimbilir, huysuz diyenler mi daha neler neler elbette. Şuan tam olarak hatırlayamadığım sahne vardı beynimde oynayan. Gözlerim kapalı ve henüz tanımadığım bir sürü insan seli ile birlikte ömür akıyordu. Hiç tatmadığım bir şefkatin sıcaklığı sarmıştı tüm bedenimi. Ve bu anı bir daha yaşayamayacağımı biliyor olmalıyım ki; yine ağlıyordum. Yaş bile gelmiyordu küçücük gözlerimden, hıçkırıklara boğulduğum halde. İşte o an annemin yüzünde şekilleniyordum git gide. Yüreğinden kopup gelen bana özgü bir tebessüm vardı gözlerinde, bana özeldi bu merhaba diyordu merhaba dile getirmeden sözcükleri. Dünya gözü ile ilk kez birbirimize bu kadar yaklaşmıştık parmağının ucu dokunuyordu burnuma bu ne güzel bir sevgi gösterisi idi daha ne kadar olmuştu ki doğalı. Böyle eşsiz güzelliğin kanatları altında kollanıp korunmanın şaşkınlığı da sarmıştı bir taraftan.
Bırakıpta gitmek istermi insan annesini hiçe sayıp. Bu daha atılan ilk adımda emeklemeye başlamadan uçup gitmekti çok büyük bir kayıp. Hatta anneye karşı yakışmayacak bir davranıştı. (çok ayıp) insan hiç istermi böylesine İçten samimi ruhu ile sevmeyi başaran en üstün varlığı olan bir anneyi, ve en önemlisi ayaklarının altına gizlenmiş cennetten vazgeçmeyi.
Verdiği huzurlu sıcaklığın himayesinde iken biran geçmişim kendimden. Bunları düşünürken uyuyup kalmışım içim geçmiş ama ardımda bıraktığım gülücükler saçılıyordu her köşeye. Sanki büyümüşte küçülmüş gibi tavırlar sergiler oldum, içimden böyle geliyordu durumum bunu gerektiriyordu.Kendimi sevdirmeyi başarıyordum bir şekilde nasıl olsa küçüktüm.
Bilmezdi kimse verdiğim hislerin değerini, o daha bebek deyip geçerlerdi. Hatırlarsınız ki daha yeni doğmuştum yaşım bile yoktu sizlere göre sunabileceğim. Bunları anlatırken birşeyler diyebileceğim çok şey var içimde biriken. Takdir ederseniz ki şuan bir bilseydiniz eğer benim düşüncelerimi, an itibari ile yüzünüze şaşkınlığın hiç görülmemiş ifadesini takarak "1yaşıma daha girdim" dedirtmeyi inanın o kadar çok isterdim ki gerçekten canı gönülden. Hemde rolleri değişmiş olurduk belki çocukluğunuza dönmek size iyi gelecekti, iyi bir gelecek Sağlayacaktır. Yada bu zamana dek elinizi tutacak kimse olmamıştı. Hadi gel gidelim çocukluğumuza geri dönelim diyebilecek cesareti gösterecek olan.
Gülümsediğini hisseder gibiyim istemsizce baksana bunları sana yaşattığım için teşekkür etmek istermisin bana.
O vakit hazırsın kısa bir süreliğine zaman yolculuğuna çıkmaya. Anlarmısın benim dilimden, konuşabilirmisin çocukca, hatta şöyle yapalım senin ile saçmalayalım birazda ne dersin ? Çekinme rahat ol çocuğuz sonuçta. Ama ilk önce şu yıllardır dilinin altında saklayıp gizlediğin baklayı çıkartıp, özgür bırakmalısın. Çocuksu düşlerinin elinden tutup düşmemesi için yol göstermelisin. Gölgeni ardına alıp azametini görünce irkilmelisin, düşünmelisin oracıkta unutma sen bir çocuksun şuan da. Gövde gösterisi değil yapılan, göklerde salına salına dolaşan mutluluğun anahtarı tüm kapılarını sana uçtan uca açan. Elinde tutarak çekiştirdiğin ipi ise hayatın olarak düşün ! Gökyüzünde bir uçurtma var pervasızca uçan.
..

Devamını Oku
 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 19.05.2019 - 18:38

  Şair arkadaşımız Sn. Özcan Zengin

  < DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN >

  - Ayrıca sizi sitemizdeki bu saygın gruplarımızda görmek dileklerimizle esen kalın.

  * Antoloji Yetkili Şairleri * Evrensel Sanatçılar * Şarkı Sözü Yazarları *
  * Çağdaş Şairler * Antoloji Sitesi Üyeleri * Özgür Şair-Yazarlar *

 • Özcan Zengin
  Özcan Zengin 19.01.2019 - 05:35

  Biraz deli belkide beklentini karşılamayacak kadar cahil biri. Yada kimbilir göründüğünden fazlaca zeki.
  Ama inanki şuan hakkındaki tek bilinen gerçeği;
  Çok tehlikeli olan "SOL ELİ"

Toplam 2 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR