Salih Pala - Hakkında Yazdığı Tanıtım Yazısı

1957 yılında Ereğli'de (Konya) doğdum.Hitit şehri İvriz'de çocukluğum geçti.İlkokulu Ereğli Sümer İlkokulu,Zanapa Ortaokulu-Ereğli Lisesi,;Ereğli Lisesi'nde; başlayıp,Cumhuriyet Lisesinde 1976 'da bitti.13 yaşından beri Türkiye'nin her yerinde yaşam mücadelesine giriştim.Önce İstanbul,Adana,İzmir,Konya,yeniden 9 Eylül İzmir Buca Eğitim Fakültesi 80'de mezuniyet.
Ağrı'da başlayan eğitim emekçiliği 25 yılın sonunda Taşbasamak Köyü İlkokulu,ardından Diyadin Lisesi,Esenpınar Ortaokulu,Mimar Sinan Ortaokulu,Mersin Tevfik Sırrı Gür Lisesi ve Salim Yılmaz Lisesi ile Edebiyat öğretmenliği yaşamım
sona erdi. Ereğli'de başlayan gazetecilik hala devam etmekte.MERSİN KENT HABER İnternet Gazetemin imtiyaz sahibi ve genel yayın yönetmeniyim.
www.mersinkent.com;
haberleri yazıyorum,,yazar arkadaşlarım makalelerini yayınlıyorum
.Çocukluğumdan beri şiirler yazıyorum ,bir roman denemem var,öyküleri yayına hazırlamaya çalışıyorum.
Kitap okuyan herkes dostumdur.Mersin'in Sanatsal ve kültürel etkinliklerini takip ediyor,haberlerini yayımlıyorum.Gazetem 12. yılını yakın bir gelecekte kutlanacak.
.Dünya insanlarını,halkımı çok severim.Yakında şiir kitabımı çıkaracağım,çıkarmazsam da dünyanın sonu değil.Hemen hemen tüm ülkemi gezdim,Hakkari hariç,orayada gitmek isterim.
Çocukluğumun şehri Ereğli bizlere çok şeyler kattı,başta lise ve ortaokul öğretmenlerim olmak üzere.İyi bir edebiyat öğretmenliği yaparak emekli oldum,ancak özel sektör içinde zaman zaman eğitime hizmet vermeye devam ediyorum.