Olcay Arslan Antoloji.com

Şiir Yarışması

Olcay Arslan (1987- )
Giresun’da doğdu. İlkokulu Okçu Köyü'nde okudu. Orta okulu Çaldağ Ortaokulunda okudu. Liseyi Giresun Atatürk Lisesinde tamamladı. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Adalet ve İşletme bölümünü bitirdi.

Şiirlerinde milli, manevi ve dini duyguları okuyucuyla buluşturan şair, Sultanu'ş Şuara Necip Fazıl Kısakürek'ten etkilenerek şiire başlamıştır.
Milli temaları işlediği şiirlerinde milli heyecanı başarıyla aksettirmiştir. Şair, bu yurdu vatan yapan milli ve manevi değerlere karşı duyduğu heyecanı oldukça canlı bir dille okuyucuya aktarır. Şiirin genelinde hissedilen kahramanlık, yiğitlik ve maneviyat duygusu şairin canlı uslubunun tamamlayıcısı olmuştur.

Her ne kadar Milli ve manevi yazdığı şiirleriyle öne çıksa da şair “tek tür” şiirler yazmaktan kaçınmıştır. Durmadan arayan, kendini yenileyen, kısa yaşamı uzun bir şiir serüvenine dönüştüren şair Arslan’ın edebiyat hayatı farklı aşamalardan oluşmaktadır. Şiirdeki ses akışının ve söyleyiş tarzının belirlenmesinde kelime kullanımı çok önemlidir. Buna yönelik olarak aşk, kahramanlık, sevgi ve hüzün gibi farklı temalarda şiirlerin söyleyiş tarzı okuyucunun beğenisine sunan şair, bu şiirlerde ahengi sağlayan unsurlar, farklı duyguları başarılı bir şekilde şiir severlere ulaştırmıştır. Şiir hayatına devam eden şair, şiiri; " Kelimelerle yaşamın sesi olmak " diye tanımlar.
..

Devamını Oku
 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 15.10.2020 - 22:16

  Grup arkadaşımız Sn. Olcay Arslan
  << DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN >>
  * Antoloji Yetkili Şairleri *

 • Hüsamettin Sungur
  Hüsamettin Sungur 15.10.2020 - 05:50

  DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

 • Olcay Arslan
  Olcay Arslan 23.06.2020 - 13:08

  Kayıp zaman çok teşekkür ederim. Beğenmenize çok sevindim

Toplam 10 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


Toplam 81 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR
 • Kalbinden koptuğu gibi yaz

  19.09.2021 - 02:30

  Mazide ; bir gün, bir yıl, on yıl ya da bir ömür arasında fark yoktur, çünkü özlemin miktarı zamanın ötesindedir. Bu da deliliğin bir sınırıdır.

 • günaydın

  11.09.2021 - 07:28

  Günaydın güle hasret bülbüle,
  Günaydın bülbülün aşkı güle,
  Eyy dostlar,
  Uyandığınızda öyle bir günaydın deyin ki,
  Yazıklar olsun,
  Ömründe bir kez günaydın demeden ölene…

 • ahlaksızlık

  11.09.2021 - 01:24

  ………..

Toplam 7 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR