Oktay Yenice Antoloji.com

23.05.1977 yılında Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde 3 kardeşin en büyüğü olarak dünyaya geldim. İlkokulu Çalıköy İ.Ö.O, orta okulu Gazi Turhan Bey Orta Okulunda, Lise'yi Uzunköprü Lisesinde, Lisans Eğitimimi Trakya Ünv. Fen Ed. Fak. Tarih Bölümünde tamamladım. 11 yıldır öğretmenlik yaptım. Şu an Uzunköprü Ergene İ.Ö.Okulunda Müdür Yrd. olark görev yapmaktayım. Evliyim. 3 buçuk yaşında Meriç adında dünyalar güzeli bir kızım var.
Yapmaktan zevk aldıkların, zamanımı sevdiklerimle geçirmek.(ailem,dostlarım,öğrencilerim...) Kitap okumak, amatörce de olsa şiir ve denemeler yazmak.
Dinlediğim müzik tarzları  Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği, Özgün Müzik.
Atatürkçü Düşünce Derneği üyesiyim ve onur duyuyorum. Uzunköprü Musiki derneği, Çalıköy Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği üyesiyim. 
Eğitim İş Sendikası üyesiyim.
ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCEYİ ÖZÜMSEMİŞ VE YAŞAM FELSEFESİ HALİNE GETİRMİŞ, Selanik göçmeni ( ATATÜRK'ün hemşehrisi olmaktan da ayrı bir onur payı çıkarıyorum kendime.) biriyim. 
Tüm Atatürkçü düşünce sahibi sevgili dostları ve şiir severleri saygıyla selamlıyorum.  Oktay YENİCE 
..

Devamını Oku
 • 11 Kasım 4

  Mutlu Çelik

  21.11.2012 - 15:53

  Değerli Mutlu Çelik,yüreğine sağlık.Edirne Uzunköprü'den selamlar,saygılar sana. Oktay YENİCE

 • Cevaben

  Mutlu Çelik

  26.04.2010 - 20:04

  Bu şiirinizi yıllardır Neyzen Tevfik'in yazdığını biliyorlardı insanlarımız. Ben de çok sevgili abim Sedat Saygın sayesinde şiirin size ait olduğunu öğrendim bir kaçyıl önce.Ve Uzunköprü'de bizlerin çıkardığı 'Kemalist Aydınlanma' adlı dergide size ve bu harika şiirinize yer verdik.İyi ki varsınız,h ...

 • 11 Kasım-1

  Mutlu Çelik

  26.04.2010 - 19:59

  Nasıl tercüman olmuşsunuz duygularımıza,özlemlerimize,ATAMIZA olan sevdamıza...Çok teşekkürler sevgili Mutlu ÇELİK.İyi varsınız.

Toplam 5 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR