Mustafa Kalender Antoloji.com

Ordu'nun o yıllarda Ünye ilçesine bağlı daha sonra Ikizce ilçesine bağlanan Yoğunoluk Kasabasında soğuk ve sert geçen bir kış gününde, 17 Kasım 1989 tarihinde, dünyaya geldim.
Ilköğretimi Yoğunoluk Pansiyonlu Ilköğretim Okulu'nda 2004 haziranında bitirdim. Yıllar ne çabuk geçiyordu, küçücük bir çocukken daha dün, ilköğretimi bitirmiştim o yıl.
Ailevi sebeplerle liseye gönderilmedim o yıl ve sonraki yıl da... Tabi bu yıllarda aldım kalemi elime ilk kez, sonra ne hissediyorsam bütün kurallara baş kaldırarak yazmaya devam ettim.
2006 yılının Ekim ayının sonuydu, Yoğunoluk ÇPL müdürü Kamil Hocamı buldum ve okumak istediğimi ve beni okula kayıt edip edemeyeceğini sordum, yarın gel dedi... Saygı değer hocam ve diğer hocalarım sağ olsunlar... Liseye böyle başladım.
2010 yılında da mezun oldum. Nisan'da YGS, Haziran'da LYS derken Marmara Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Programına yerleştim. 2014 yılında mezun oldum. Aynı yıl Eylül ayında Pendik'te bir okulda ücretli olarak öğretmenliğe başladım.
2014 yılını Ağustos ayında bu zamana kadar yazdığım şiirleri bir araya toplamaya karar verdim. Eylül ayında Acılara Gülümseyen Adam ismiyle bir araya getirdim. Eylül ayından itibaren yazdıklarımı 6 Aralık gecesi Doksan Gün Doksan Şiir ismiyle bir araya getirdim ve basılmamış kitaplarımın sayısını ikiye çıkardım. Bir gidişin, sevgiye ihanetin, her ne olursa olsun sevgiliyi özleyişin, isyanların, sabırla bekleyişin, bazen de biten sabrın, dayanma gücünün, bu gidişe katlanamamanın anlatıldığı şiirlerdir DOKSAN GÜN DOKSAN ŞİİR. Aralık ayından itibaren yazdıklarımı yeni bir kitapta toplamaya karar verdim ve çalışmalarımı sürdürüyorum.
Dönüp bakıyorum da yıllar ne çabuk kaybolmuş... Her şey daha dün gibi, hayat kimseye aldırmadan akıp gidiyor.
..

Devamını Oku
 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 17.11.2019 - 19:16

  Gruplar arkadaşımız Sn. Mustafa Kalender

  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN **

 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 17.11.2018 - 19:37

  Gruplar arkadaşımız Bay Mustafa Kalender

  < DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN >

 • Ali Recep Güçlüler
  Ali Recep Güçlüler 17.11.2015 - 15:06

  Daha nice nice güzel senelere,
  Doğum gününüz kutlu olsun! ...

Toplam 6 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


Toplam 10 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR