Mustafa Doğan Tokat Antoloji.com

01-01-1950 yılında Tokat ilinin merkeze bağlı olan Çatalkaya köyünde doğdum.8 yaşına kadar çocukluğum köyde geçti.1958 yılında Tokat Namık Kemal İlkokulunda okula başladım. Dördüncü sınıfa kadar burda okudum. Beşinci sınıfı Turhal Şeker ilkokulunda bitirdim.
İlkokuldan sonra Turhal da ortaokula başladım. iki yılokuduktan sonra Tokat G.O.P. Lisesinin orta kısmında ortaokulu bitirdim.Sonra öğretmen okulu sınavlarına girdim.Sınavı kazandım. 1966-1967 öğretim yılında öğretmen okuluna başladım.. 1969 yılında öğretmen oldum.İlk tayınım Tokat merkeze bağlı Güzelce köyüne çıktı. Orda 13 yıl görev yaptım. Daha sonra Tokat merkezde Alparslan okuluna atandım. Burda bir yıl çalıştım Sonra ilkokulu okuduğum Namık Kemal İlkokuluna öğretmen olarak atandım. 10 yıl bu okulda çalıştım. Aynı zamanda bu okulda çalışırken iki yıllık Açık öğretim Fakültesinin 2 yıllık bölümünü bitirdim.
1992yılı Ekim ayında öğretmenliği bıraktım. Sosyal Hizmetler e yatay geçiş yaptım.Burda 1996 yılına kadar İl Sosyal Hizmetler Müdürü olarak görev yaptım Müdürlüğümün 6 ayını Çorum ilinde yaptım. 1996 yılı içerisinde emekli oldum.
Şiir yazmaya öğretmen okulunda ve öğretmenliğimin ilk yıllarında başladım. Daha çok yaşadığım olaylar ve yapılan haksızlıklar beni şiir yazmaya yönelttiŞiirlerinde yoksulluk, çaresizlik, isyan, kardeşlik, sevgi ve aşk konularını işlemiştir. Öğretmen okulunda okurken Âşık İnsani’nin şiirlerini okuduğunu onların etkisinde kaldığını da dile getiriyor. Hatta bir şiirinde duygularını İhsani vari anlatıyor. Burda Öner YAĞCI nın anılarına yer vermeden geçemeyeceğim.
Ben Öner Yağcı olarak arkadaşım Mustafa DOĞAN'la ilgili hatırladığım anılarımı anlatmak isterim

. Mustafa Doğan benden bir devre önceydi. Kişiliğinde Kemalist yan ağır basan bir dostumuzdu ve bu olgu bizi birbirimize yakınlaştırıyordu.
..

Devamını Oku
 • Hüsamettin Sungur
  Hüsamettin Sungur 01.01.2022 - 01:29

  DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN
  NİCE MUTLU YILLARA

 • İlyas Ateş
  İlyas Ateş 11.11.2017 - 23:44

  sayın değerli mustafa hocam göndermiş olduğunuz güzel ve anlamlı
  mesajınızı aldı çok memun oldum üç be beş tane şiirinizi okudum

  anlamlı ve içtenlile yazılmış güzel şiirlerdi tebrikler selam ve saygılarımı gönderiyorum

 • Reyhan Altaş Şairler Dünyası Grubu
  Reyhan Altaş Şairler Dünyası Grubu 01.01.2016 - 18:20

  Doğum Gününü Candan Kutlar Mutluluklar Dilerim.
  Güzel dileklerimle Doğum gününü ve yeni yılını kutlarım 2016 Yılı dilerim sağlıklı huzurlu barış ve sevgi dolu mutlu bereketli bir yıl olsun Sevdiklerinizle beraber sağlıklı olarak Nice yaşlara ve yıllara Selam ve sevgilerimle

Toplam 3 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


Toplam 7 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR