Murathan Derman Antoloji.com

kelimelerle anlatılabilecek şeyler kimsenin umurunda değil. ben de umursamıyorum zaten. var-yok arasında başka bir kelimeye ihtiyaç yok. çene sadece yok'a olan yönelimin açısında değişikliği belirtmek için var. yoksa iki çenenin birbirinden ayrılıp da yeni bir ayrılığa sebebiyet verilmesinde bir ehemmiyet yok. zaten dip dibe olsalar da üst çenenin alt çeneye bir bağı yok!

ve hayatta olmak adına fırtına öncesi sessizlik olduğunu bile bile türklüler çığırmak terennümleri ulaşsın diye bilmem nereye boş sözcüğü dile dolandı boş bom boş zarın düşüşü bile boşşş bakış mazi ve benden yaşayan ölülere selam! ben olmasam da nasıl olsa yaşayacaksınız. ve selam bilmem nereden bilmem nereye!! selam selam..

"da" nın nerede ayrı yazılmasını bilmeyenler bilip de uygulamayanlar yanıma yanaşmasınlar
..

Devamını Oku
 • Cigarayı Attım Denize

  Cemal Süreya

  07.05.2017 - 03:17

  meşhur mavilik diyor. elbet de gökyüzünün maviliği meşhurdur. ama bunu kimse düşünmez. bunu düşünmüş ve bilmemizi istemiş. başka neler var meşhur olup da farkında olmadığımız. toprağın kahverengisi de meşhurdur. ölüm doğum aşk hepsi meşhur. karın beyazı. bunlar en büyük meşhurlarıdır aslında hayatın ...

 • Cigarayı Attım Denize

  Cemal Süreya

  07.05.2017 - 02:59

  ikinci yeni anlamı yadsıyan bir şairler topluluğu. anlatmak istenilen gizlenir. ötelenir. yerilir. illa bir ip ucu vardır ama. düşündüğünü direk yazsa her okunduğunda hep aynı şey düşünülecektir. Ama böyle olduğunda, her okuyan yeni bir şey düşünür. güzelliği de bu olsa gerek.

Toplam 2 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR
 • şu an ne dinliyorum

  13.05.2017 - 01:34

 • şu an ne dinliyorum

  07.05.2017 - 02:50

 • Sonra dedim ki

  07.05.2017 - 02:45

  sonra dedim ki ne dedi ki hiç bir şey demedi ben de demedim oturduk karşı karşıya gözler de sustu o an. gözler de sessiliğe bürünür. yani insan gözleriyle de susar. ve susamasını gözyaşlarıyla giderir. içerden dışarı bir madde akışıdır bu. bazen de insan böyle satüre olur.

Toplam 5 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR