Mehmet Nuri Parmaksız Antoloji.com

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması

www.mehmetnuriparmaksiz.com

İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini İstanbul’da tamamladıktan sonra, Gazi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu.Yurdun çeşitli okullarında edebiyat öğretmeni olarak çalıştı.

Şiir üzerine yazdığı makaleleri ve şiirlerini “İlk Yaz, Erciyes, Sarmaşık, Gülpınar, Simav Anadolu, Maki, Hisler Bulvarı, Kümbet, Karınca, Size, Çağrı, Bizim Külliye, Berceste, Töre, Türk Dili vb... birçok dergide yayınlandı.

İLESAM'ın (İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği) 11. Genel Kurulu'ndan sonra (30 Mart 2010'dan itibaren) İLESAM Genel Başkanı olarak seçildi. Hâlen bu görevi sürdürmekte. Birçok dinleti ve toplantı da, “Şiir Estetiğimiz ve Şiirde Olması Gerekenler” konulu bildiri sundu ve konferans verdi. Türk edebiyatı ve şiirine yaptığı katkılardan dolayı “Türk Şiirine ve Kültürüne Hizmet Ödülü”ne ve 2009-2010 yılları arasındaki yayın çalışmalarından dolayı “Ahmet Tufan Şentürk Türk Şiiri Hizmet Ödülü”ne lâyık görüldü.
..

Devamını Oku
  • Tarık Torun
    Tarık Torun 11.01.2010 - 22:54

    Değerli Gönül Adamı; Mehmet Nuri PARMAKSIZ Beyefendi!

    Edebiyat dünyamıza çalışmalarıyla,eserleriyle güzel hizmetler,yapan insan,Özellikle şiir sanatı üzerindeki çalışmaları takdire şayandır.Güçlü bir şair olan,eğitimci ve beyefendi kişiliğiyle hayranlık uyandurmaktadır.'KELEBEK ÖMRÜ' isimli eser ...

Toplam 1 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR