Lagoon Lagoon Antoloji.com

Şiirlerin tümü,  ya şairin basılmış olan kitabında,  ya yayınlanmış olan dergilerde, ya yasal telif hakkı olan bestelerde ,  ya da noterden tasdiklenmiş olan belgelerdedir. Bilgilerinize. Turizm sektöründe değişik şirketlerde üst düzey yöneticilik yaptı. Mesleği nedeniyle dünyanın neredeyse tamamını onlarca kez gezip görme olanağı buldu.Edebiyat dünyasıyla çocukluğunda tanıştı. Orta okul yaşlarında yazdığı şiirler  bir çok edebiyat dergi ve gazetelerinde yayımlandı. Universite yıllarında gazetelerde, turizmle ilgili yazıları, çevirileri ve röportajları yayımlandı. Şiir , yaşamında hep ilk oldu. Memleket gerçeği nedeniyle, mesleğini yaparken de yazdı. Bir yerlere göndermediği şiirleri birileri tarafından görülerek ya yayımlandı, ya bestelendi. Çocuk yaşlarda Ümit Yaşar Oğuzcan, Şemsi Belli, Necati Cumalı ve Göktürk Mehmet Uytun ile tanışarak, yazışarak gerek yazışmalar gerek bizzat görüşmelerle onların yüreklendirmeleriyle , şiiri  daha çok sevdi ve yazdı.Her zaman , yapılan 'her şey' in sevgiyle yapıldığında, başarının yakalanabileceğine inandı. Bugün yayına hazır olan ikinci ve üçüncü şiir kitabı ve  gezi anılarının,  bitmekte olan bir romanının da okuyucuyla tanışması için çalışmalarına devam ediyor ve editörlük yapıyor. Geri kalan zamanlarda gezip, yazıyor yazıyor.. :))Sevmeyi bilen,  bir su gibi şeffaf kalbi olan insanların,  şiir gibi yaşamak, sevgiyi duyarlı insanlarla  paylaşmalarını diliyor. Paylaşan tüm şiir sevenlere, edebiyat tutkunlarına teşekkürler.
..

Devamını Oku
 • Kurtulmak Kabusum Oldu

  Süheyl Türkoğlu

  20.03.2010 - 13:54

  Tebrik ederim. Aklıma Yahya Kemal'in bir dizesi geldi güzel şiirinizi okuyunca : “Ölmek değildir ömrümüzün en fecî işi,/Müşkül budur ki ölmeden evvel ölür kişi.”

 • Bir Kuş

  İbrahim Necati Günay

  02.03.2010 - 16:33

  Ne demiş Özdemir İnce :))
  Atlayarak çiz dünyayı,
  gerçekler söylenmeyen alanlarda kalsın,
  yani gerçekleri söyle, sadece onları;

  Bana sorarsan -ki sormasan da olur-,
  yüreğindedir yaşamın bütün ipuçları.

  Usta şairlere selam olsun..

 • İbrahim Tatlıses Kol bastı Çalıntı, Şair İbra ...

  İbrahim Necati Günay

  01.08.2009 - 22:23

  Çalıntı kısmı ilgilendirdi beni öncelikle. Bağlı olduğumuz edebiyat ya da müzik kuruluşları biraz daha ses getirebilecek çalışmalar yapabilse bizler de sesizce kabullenmesek iyi olacak. Ama öyle çoklar ki.. Lemming gibiler. Biri bitiyor diğeri başlıyor. Tatlıses'in bu şarkısını bilmem.. İyi ki de bi ...

Toplam 12 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR