Taner Altun Antoloji.com

Toplam 1 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


 • Bir Gelir Biter

  Cemal Safi

  22.07.2004 - 22:08

  Değişik bir pisikoloji.Sizi hayal bile edemiyorum.Yani bunu yazanın insan olabileceğini aklım kabul etmiyor.Ellerine yüreğine beynine sağlık bir sevgili ancak bu kadar tarif edilir ve ötesi yok.

 • Yazmak İçin

  Yılmaz Erdoğan

  01.07.2004 - 00:56

  artık yazları çıplak ayakla betona basmıyorum

 • Yağdıkça

  Yılmaz Erdoğan

  01.07.2004 - 00:52

  şiire aşık olmakmı.... karım beni öldürecek

Toplam 4 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR
 • 27 harfli Türkçe kelimeler

  09.12.2006 - 23:06

  27 harfli Türkçe kelime olmaz..Yer İsimleri birleşik yazılır ama ardındaki kelimeler ndan ve kendi içlerindede ayrılarak yazılır bu dilin zayıflığı değildir. Aksine Türkçe doğru kullanılırsa temeli en sağlam dildir.

 • bayrak

  19.05.2005 - 15:38

  Anlam; Bayrak. Ulus simgesi. Özgür olmanın ve vatan sahibi olmanın şerefi. Bize bu vatanı armağan edenlerin kan rengi ile bezenmiş yüce ruh. Hilal; Orta asyadan bu güne kadar türklüğün simgesi ve Türler İslamiyete geçince de islemiyetin simgesi olmuştur. Yıldız; İlk kez Hilal'in yanına yıldızı Osmanlılar koymuştur ve bu yıldız sekiz köşelidir. Sekiz köşeli yıldız mitolojide zafer anlamı ve kahramanlık anlamına gelir. Yıldızı beş köşeli yapan yine Osmanlılardır. Beş köşeli yıldız ise mitolojide İnsan anlamına gelir. Bizim bayrağımızın şekilsel anlamını anlatmak bu kadar kısa değildir aslında. Anlamını anlatmak ciltler ve ansiklopediler yazmaya başlamak anlamına gelir. Düşünün ve Bayrağımıza bakarak sizde bazı anlamlar türetin. Ne kadar zor ve çok anlamlı bayrağımız olduğunu görecek ve sizde şaşıracaksınız.

Toplam 2 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR