Afşar Çelik Antoloji.com

ya gerçekten iyi ya da kötü fakat sevgi dolu insanları bulabilecek kadar
şanslı bir adamım...

 • mahir çayan

  24.05.2006 - 12:43

  Mahir Çayan bir katildir. Adam öldürmüştür ve Türkiye'yi Marksist-Leninist bir ülke haline getirmek için adam öldürmenin adını' silahlı propaganda' koymuştur.

  Tarih nasıl bu kadar çarpıtılabilir, bir katil ve terörist bir kahraman haline getirilebilir?

 • mahir çayan

  20.12.2004 - 19:47

  abalı günahı boynuna ama (ki zaten günahı kendisine fazlaca yeter) kgb danışmanlarının finanse edip eğitim verdikleri ölüm akadmelerinde eğitilem arkadaşlrı gibi türkiye'i sırf güç tutkusundan dolayı kana bulayabilecek kadar gözü kara bir teröristten bahsettiğimizi hatırlatmma gerek var mı?

  'dünya devrim literatürü' gibi içi boş, süslü cümlelerle yaptıklarını haklı çıkaramayacağımız ve adam öldürmeyi 'silahlı propaganda ' olarak adlandırabilen bir kaatilden bahsettiğimizi de unutmuyoruz umarım.

  solcular ondan kurtuldukları içn sevinebilirler.. çünkü iktidarı ele gçirseydi eminim temizliğe önc kendisine rakip gördüğü fraksiyonlardan başlayacaktı.

 • komünizm

  20.09.2004 - 13:00

  komünizm: sosyalkist ideolojinin ütopik hedefi. komünizm geldiğinde sosyalizmin yaşamak için mecbur olduğu devlety ortadan kalkacaktı.
  hatası, tarihi- determinizm gibi bir fikre dayanmasıdır ki sanki insanlığın doğal bir aşaması imiş gibi anlaşılmıştır.

  insanlık hiç bir zaman komün halinde yaşamamıştır. bu marks'ın uydurduğu bir efsanedir. mülkiyeti düşman olarak gören komünizm insan topluluklarının medeniyetinin derece derece geliştiğini göz ardı ederek medeniyeti, modernite dönemiyle ibaret saymıştır.

  komünizm, ideolojik olarak lanetlediği idealizmin bir başka şeklidir aslında... çünkü hedefi otoritesiz ve eşitlikçi bir toplumdur.

  komünizmin yanılgısı tarihi determinizmden, yani toplumsal gelişmenin 'kurallarının' tarihte kayıtlı olduğu anlayışından olduğu kadar, 'açık' ve kapalı' toplumların gelişmesi arasındaki farkı göz ardı etmesindedir aynı zamanda.

Toplam 6 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR