Abdullah Acar Antoloji.com

Düşünülmeyeni düşünmek ilhamla, İlhama can vermek irfanla olur. A.ACAR

 • Hüsamettin Sungur
  Hüsamettin Sungur 22.10.2020 - 04:31

  DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 22.10.2018 - 20:36

  Gruplar arkadaşımız Sn. Abdullah Acar

  < DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN >

  * Antoloji Yetkili Şairleri - Antoloji Sitesi Üyeleri *

 • Mahmut Çiçekdağı
  Mahmut Çiçekdağı 11.03.2016 - 17:32

  YORUMLARNIZ ÇİN TEŞEKKÜERLER SAYIN HÜSRANİ BEY SEVİNDİRDİNİZ SAYGILARIMLA

Toplam 9 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


Toplam 393 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR
 • KURTLAR VADİSİ IRAK

  25.04.2006 - 17:29

  Objektif bir değerlendirme yapmak gerekirse Kurtlar Vadisi Irak filmi, sinema tekniği açısından, kullanılan malzeme, effektler vs. açısından Hollywood filmlerini aratmayacak nitelikte bir film. Film, Kurtlar Vadisi dizisinin müdavimleri açısından biraz yavan kalsa da asıl hedef kitle dünya kamu oyu olduğu için yeterli sayılabilecek bir kurgu ve senaryoya sahip. Benim daha iyi nasıl olabilirdi sorusuna cevabım, süre 2 saat yerine 3 saat olsa, bu kazanılan zamanda senaryo biraz daha zenginleştirilse daha göz dolduran bir film olabilirdi. Fakat son tahlilde gerek Türk ve dünya kamuoyuna verdiği mesajlar, gerekse kazandığı gişe başarısı ve tüm dünyadan aldığı olumlu/olumsuz tepkiler nedeniyle film daha önce hiç bir Türk filminin olamadığı kadar başarılı olmuştur.
  Öte yandan diziye gelince, diziyi bu kadar acımasızca eleştirenler acaba Amerikan filmleri ve dizileri hakkında neden bugüne kadar suskun kalmışlardı. Arkadaşlar lürfen saf olmayalım, bunlar birer ticari oyun. Dizi KanalD'ye geçmeden evvel dizinin toplumda şiddeti körüklediği ile ilgili 'polata özendi banka soydu, polata özendi babasını kıtır kıtır kesti' türünden asparagas haberler yayınlanıyordu doğan medya gurubunun gazete ve televizyonlarında. Dizi nasıl ki KanalD ye geçti, bu haberler bıçak gibi kesildi. Ne oldu? Dizinin tekrarları show tv'de yayınlanmaya başlanınca bu furya tekrar başladı. kimse de sormadı yav polat babasını mı kesiyordu dizide ki sende ona özendin diye? ? ?
  Dizi evet bence de 16 yaşından küçükler için sakıncalı idi. ama hangi yerli ya da yabancı dizi de yada filmde şiddet yada cinselllik yok ki? Deniyor ki bu hergün oynuyor, hergün her kanalda bir sürü dizi ve film oynamıyor mu, milletimiz bunları seyretmiyor mu? RTÜK yeni akıl etti batı ülkelerinde yıllardır uygulanan yaş uyarısı yapma yöntemini. Ama bu dizinin sorunu değil ki!
  Dizide herkesimden insanın alabileceği bir şeyler vardı ama dizi daha ziyade okumuş ve memleket meselelerine meraklı, 25 yaşın üzerindeki insanlara hitap ediyordu bence. Ama sadece bu kitleler bu diziyi seyredebilri diye de bir şart koşamazsınız ki. Sorumluluk ailelere düşüyüor bence. Eğer siz bir programın çocuğunuza zararlı olduğunu düşünüyorsanız o zaman siz engel olmalısınız. Kısacası eğer devlet şiddet/cinsellik içeriyor diye bir sınırlama/yasaklama getirecekse bundan herkes payını almalı.

Toplam 1 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR