Halis Karadeniz Antoloji.com


HALİS KARADENİZ HAYATI

1952 de, Erzincan'ın Çayırlı ilçesine bağlı Balıklı Köyünde doğdu. İlkokula Erzurum'un Tekman ilçesinde altı yaşında başladı.Üçüncü sınıfta okurken Balıklı Köyüne, buradan da, yine Çayırlı'ya bağlı Karakulak Nahiyesine taşındılar.İlk okulu burada, Ortaokulu Çayırlıda bitirdi. Erzincan Sanat Enstitüsü elktrik bölümüne girdi. Oradan da Sivas Teknnısyen Okuluna geçti. 1973 yılında mezun oldu. İki sene, SSK Trabzon Hastahanesinde çalıştı. Vatani vazifesini yaptıktan sonra İstanbulda Alman türk ortaklı bir fabrikada dokuz ay çalıştı. 1980 yılı Ocak ayının yırmibeşinde Almanya'ya yerleşti. Evli ve üç cocuk babasıdır.
Ortaokul birinci sınıfta, şiir yazmaya başladı. İlginçtir ilk şiirinin ona ait olduğuna edebiyat öğretmeni inanmamıştı. İkinci dönemin ortasına doğru bu öğretmen, siyasi bir suçtan bakanlık emrine alındı. Şiir yazmasına vesile olan öğretmenini birdaha göremedi.
1999 Yılında Kendi çabası ile, cüzi miktarda bir şiir kitabı yayınlandı. Şiirleri; Yeniasya, Milli gazete, Akit, Vakit, Posta Gazetelerinde ve Mektup Dergisinde Yayınlandı. Altıyüzü aşkın şiiri var. Halâ yazmaya devam ediyor.
..

Devamını Oku

Toplam 9 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR