Mustafa Gökçek Antoloji.com

               ÖZGEÇMİŞ

 

              02.10.1953 yılında Gaziantep ilinde dünyaya geldim. İlkokulun üçüncü sınıfına kadar, bu ilde bulunan bir ilkokulda okumaya çalışan ben, dokuz yaşıma kadar bu ilde, yaşamının geri kalanına müdahale eden ailem, ilkokulun dördüncü sınıfından itibaren  İzmir iline yerleşip, bu ilde yaşamımı, sürdürdüm. Ortaokulu ve lise öğrenimimi bu ilde tamamladıktan sonra, Yüksekokul öğrenimimi Ankara’da, DTCF ‘de tamamladım.
              1980 yılında yazmış olduğum “DENEMELER” adlı kitapla edebiyat dünyasına adımımı atmış oldum. Yazılarıma vermiş olduğum aralar esnasında, düşüncelerimin ve geçmişlerimin hesabını yapanlar nedeniyle bir müddet siyasi çalkantılara maruz kaldım. Bu nedenle uzunca bir süre  ara vermiş olduğum yazılarıma, 1987 yılında “Dışarda Mevsim Baharmış” isimli bir romanımla devam ettim. Daha sonra, 1994 yılında, Sedat Simavi  Edebiyat Ödülleri yarışmasına katıldım. Bu yarışmadan almış olduğum (öykü dalında üçüncülük) ödülünden sonra, “GÖLGEM SUYA DÜŞTÜ” adlı öykü kitabını yayımladım.
              1995 yılında, kendi adıma (MGT – Mustafa Gökçek Tiyatrosu), ama üniversiteli öğrencilerden oluşan bir tiyatro grubunu kurdum.
..

Devamını Oku
 • Sinan Karakaş
  Sinan Karakaş 02.10.2009 - 17:06

  Bu gün sizin doğum gününüz,iyi ki doğmuş ve iyiki sevenleriniz olmuş ve siz sevenlerinizi mutlu kılmışsınız.Selam ve Saygılarımla

  Doğum Günü

  D oğduğunda bilmezdin dünyada misafirsin
  O ysa nadir bulunan değerli bir safirsin
  G eçmiş günlere göre bu gün daha mahirsin
  U marım her geçen gün ...

Toplam 1 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR