Fethi Taşkın Antoloji.com

HAYATI KİTAP GİBİ OKUMAK

Yıl 1976 Kadirli Lisesini bitirmiştim..Üniversite sınavında yeterli bir puanla direk mezun verip ataması yapılabilen Hatay Eğitim Enstitüsüne müracaat ettim..o zamanlar yazılı ve mülakat sınavı yapılıyordu..Müracaatım kabul edildi,ayrıca yazılı sınava girdim onu da kazandım ..okula bir adım kalmıştı..Mülakat..Büyük bir salon sınav komisyon Başkan ve üyeleri herkes bana bakıyor..yüreğim gün güm atıyor ne soru soracaklar..
Ulu Önderimizin vecizesini “Türk Öğün Çalış Güven” Beni İlkokulda Remzi Başdoğan’lar Ali Köse’ler yetiştirmişti…Bu sözle ilgili o kadar çok konuştum ki Sınav komisyon Başkanı Aferin oğlum..çok güzel anlattın..Orada komisyon üyelerinden biri bana dönerek ben bunu okuldan tanırım başkan “Bu ne eser ne kokar bize yaramaz” diyordu..
O zaman okula kavga eden kişiler aranıyor..ki kazanamadım..
Arkadaşlar bunu a veya b siyasi partiyi övmek veya yermek için değil..1976-1977 yıllarında bu okullara giden öğretmenlerimiz alınmasınlar..kayıp yıllardı..a veya b partiden mektup alan kişi öğretmen oluyordu o yıllarda..
1977-78 döneminde Vekil öğretmenlik sonra askerlik görevi yıl 1980 Polis Olmak için müracaat ettim..Ankara Polis Akademisinde yapıldı sınavımız.. 100 üzerinden 89 puanla yazılı 3. olarak sınavı kazandım..yine Mülakat ve sağlık raporları Afyon Polis okulunu 82 yılında bitirdim ve ilk görev yerim İstanbul da başladım.. hiç şüphem yok şimdi ne olmak istersin deseler yine polis olmak isterim derim..Görev aldığım birimlerde 28 Yıl boyunca hiçbir vatandaşıma “Neden geldin demedim, Nasıl yardımcı olabilirim” Bu söz Babamdan bana mirastı “Oğlum devlet daireleri soğuktur..gelen vatandaşlara yüksek sesle neden geldin deme ..nasıl yardımcı olabilirim deki vatandaş sana konuşa bilsin”
..

Devamını Oku

Toplam 40 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR