Mustafa Atasever Antoloji.comMustafa ATASEVER; Kimdir ?

Mustafa Atasever, 1953 yılında Tufanbeyli ilçesi Doğanlı köyünde doğdu. İlkokulu köyünde, Ortaokulu ise Tufanbeyli de bitirdi. Daha sonra Kayseri Erkek Sanat Enstitüsü de tamamladıktan sonra 1973 yılında askere gitti. 1975 yılında askerden döndükten sonra, Kayseri de bir tekstil fabrikasında beş yıl desinatörlük yaptı. 1980 yılında bu iş yerinden ayrılarak özel bir bankaya girdi. Yirmi yıl bu bankanın muhtelif servislerinde çalışarak, bankanın üst kademesine kadar görev yaptı. 1999 yılının birinci ayında emekli oldu. Emekli olduktan sonra yine Kayseri de özel bir şirkette yedi yıl muhasebecilik yaptı. 2010 yılında Hacca gitmek münasebetiyle bu işyerinden ayrıldı. 1969 yılından beri Kayseri'de ikamet eden Mustafa Atasever, sosyal ve kültürel faaliyetlerin dışında araştırmak, kitap okumak, şiir yazmak ve bağlama çalmak da hobileri arasındadır. Şiirlerinde hep vatan hasretliğinden söz eden Mustafa Atasever, Fakılar sülalesinden Hacı Ali ve Huri’den doğmadır. Evli ve iki çocuk babasıdır..
..

Devamını Oku

Toplam 1 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


 • Resulullah

  Mustafa Atasever

  23.08.2013 - 15:33

  Çok teşekkür ediyorum Osman bey, aynı dilekler bizden de sizlere olsun.Sizlere Sağlık Afiyet Başarı dolu bir ömür diliyorum efendim.

 • Seven Gönül Vaz mı Geçer

  Bilal Özcan

  06.12.2008 - 12:56

  Sevdi gönlüm sevdalandı
  Seyr-i didar-ına kandı
  Cezb-ile aşkına yandı
  Alevlendi köz mü geçer

  Değerli üstadım Bilal bey, belkide bu gönüllere yazılan kaçıncı şiirdir. Şair kalbinin yanması ve yüreğinin kavurmasıyle bir başka anlatır gönlünden geçenlri. Sizin şiirde bir başka etkileyici olmuş. K ...

Toplam 2 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR