Aslı Öztürk Antoloji.com

Yeniden başlamak öyle kolay değildir aslında,biranda olmaz..Önce seni yeniden başlamaya zorlayan koşulları iyileştirmeye ve eski düzeni devam ettirmeye çalışırsın bazen haddinden fazla zorlarsın ama yine sonuç değişmez. Değiştiremediğin şeyleri kabullenme evresi başlar ve o da biranda olmaz elbette belli bir zaman alır.
Bir süre sonra kabullenmeye başladığını fark edersin bu süre acıtır çünkü birçok duygusal karmaşayı beraberinde getirir.. Unutuyor musun,alışıyor musun , iyileşiyor musun
adını koyamazsın. Bu belirsizlik belli bir zaman canını yakmaya devam eder sonra bu belirsizliğe de alışma evresi başlar.. Elde avuçta kalanları bir bir süzgeçten geçirirsin, eskiyi şimdiki ruh halinle tekrar muhakeme eder ve mecburiyetlerinin farkına varmaya başlarsın, unutmak gibi,unutulmak gibi, alışmak gibi alışmasan bile devam etmek gibi.. Kendine borçlu hisseder ve yeniden başlamaya daha sağlıklı bir şekilde karar verirsin.. Bu karar kırılgandır, dış etkenlerle çok çabuk değişebilir işte o an tekrar geçmişe döner bakar ve değişse bile ne olacak ki sanki ümitsizliğini yaşarsın.. Şimdiye kadar olmuş ve olmamış olanlarla kıyaslar ve ne olursa olsun deneyeceğim dersin.. Belki yeni bir iş,yeni bir ortam,yeni arkadaşlar, yeni bir yaşam şekli ama yeni bir sevgi değil.. Henüz buna hazır değilsindir, zaten böyle bir derdinde yoktur.. Kalbi yol geçen hanı olmayan herkes böyle düşünür. Tek arzun eskinin izlerinden olabildiğince sıyrılmaktır..
Kimse size cebinden çıkarıp yeni bir hayat vermez onu ancak siz isterseniz kurarsınız yeter ki etiklerinizden taviz vermeyin.. Ahlakınızdan,inancınızdan,kişisel prensiplerinizden ve sizi siz yapan karakteristik özelliklerinizden..
Sıradanlaşmadan , tabiri caiz ise dağıtmadan, bozmadan ve bozulmadan kendi tarzınızla yeniden başlayın çünkü ister inanın ister inanmayın istisnasız her insan hayatında bir kez bile olsa buna mecbur kalır.
ASLI ÖZTÜRK
..

Devamını Oku