Abdullah Tekmen Antoloji.com

25.01.1933 Şarkışla/Sivas doğumluyum.
Babam T.C.Devler Demiryolları'nda memurdu.Az bir aylıkla yedi nüfus kıt kanaat geçinip gidiyorduk... Yine de mutluyduk o zamanlar... 1941 yılı kış mevsiminde Kayseri'ye gelmiştik.
İlkokulu (Cumhiriyet İlkokulu) ve de Teknik Yapı Lisesini Kayseri'de okudum. Üç yıllık Akşam yapı teknikerliğini'nide Ankara'da, Belediye Fen İşleri Müdürlüğü Hususi İnşaat Şubesi Amirliğinde çalışarak okudum.
Yurt görevimi Istanbul'da İstihkam Yedek Subayı olarak yaptım. Altı ay İstihkam Yedek Subay Okulu'nda okuyup okuldan İsthkam Asteğmeni olarak mezun oldum. Dokuz ay sonra İstihkam Teğmeni oldum. Üç ay sonrada İstihkam teğmeni olarak terhis oldum.
İlkokuldan bügüne dek şiir(belgi) yazmaktayım. Sonraları serbest nazımı benimsedim. Şiirlerimin dili ana dilimdir. Şiirlerim öğretici, eğitici ve de düşündürücü olmak üzere üç kavram içeriklidir.Şiirlerimin çoğu yerel ve büyük kent gazetelerinde ve de şiir antolojilerinde yayımlanmıştır.> adı altında toplanan şiirlerim Kayseri'de yerel gazete olan > > adlı şiir köşesinde tefrika edilmiştir.Basılmış şiir kitabım yoktur. Sağda solda dağınık olup yitmektedirler.
Askerlikten sonra yaşamım iyi geçmedi. Yaşamımda ortamımı bulamadım. Bu nedenle de ne bu dünyamı, ne de öbür dünyamı yapabildim. Kısaca doğru ve de dürüstlüğümün kurbanı oldum. Yaşam boyu hep harcandım. Bir işe yaramadım. Daha doğrusu yaratmadılar... Memurluk görevim süresince hep sömürüldüm. Bu da yetmiyormuş gibi > denildi. Bir baltaya sap olamadım değil, bir baltaya sap yaptırmadıkları için bir baltaya sap olamadım... Acımasız ortamım bana yaşama şansı tanımadı. Oysa ben de bir Sa'Di-i Şirazi, bir Fuzuli, bir Wiktor Hügo, bir Lambertine, bir Rabındırananth Tagore, bir Yahya Kemal v.b. olabilirdim...
1990 yılında Kayseri Büyükkent Belediyesi İmar Müdürlüğü'nden emekli olur olmaz 13 mart 1990'da Balikesir'e geldim.Balikesirli oldum. Emekliden aldığım toplu para ile bir ev aldım, hanımın üzerine yaptırdım.
..

Devamını Oku