Yavuz Kayacık Antoloji.com


Aslen Giresun ili Alucra ilçesi Yeşilyurt köyündendir. Annesi Hatice Hanım ve Babası Ahmet Bey'in Başkent’e göçmesinden sonra1965 yılında Ankara'da dünyaya gelir. Küçük yaşlarda Alucra'yı ve köyünü ziyaret eder. Alucra’yı ilk ziyaret edişinde hayranlık içerisinde kalır. Çünkü burada yaşayanların sıcak , sevecen ve konukseverliği büyük şehirde gördüklerinden çok farklıdır. Gördüğü güzellikler ve ilgiden hoşnut kalır. O günden bu yana sıla konulu şiir denemeleri yazar.
1995’de Annesi Hatice hanım 1996 yılında Babası Ahmet bey Hakk'ın rahmetine kavuşur. Büyük şehrin kalabalık oluşu onun yalnızlığına artık hükmedemiyordu. Artık kendini sorgulamaya başlar. Birtakım sorular sormaya başlar :
Ben Kimim? Nereliyim? Bu soruların cevabını bulmak için yıllar sonra küçük yaşlarda ziyaret ettiği Alucra yoluna tekrar düşer.Endişe ve umut içinde geçer yolculuğu. 'Uzun zaman oldu, beni tanımazlar nerede kalacağım?' düşünceleri ile yolculuğu devam ederken Kümbet yol ayrımını görür . Yeni yol yapıldığı için artık Kümbet’ten üzerinden gitmiyordu minibüs. Büyük bir hayal kırıklığı ile isyan eder. Oysaki havası , doğası ile mükemmel bir yer olan Kümbet Yaylası’nda mola vermek , ciğerleri pamuk gibi okşayan havayı teneffüs etmek en büyük arzusu idi.
Kümbet Yaylasını göremediği için Şairimiz profesyonel anlamda ilk şiirini yazar:


..

Devamını Oku

Toplam 6 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR
  • Acemi Cadı

    29.09.2008 - 14:50

    Tamamen bir boşluğa bakarmış gibiyim boş işlerede ayırcak vaktim yok EĞİTİCİ DİZİLERE AĞIRLIK VERİLMİYOR

Toplam 1 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR