Abdühakim Altuntop Antoloji.com

 1964 yılında Kırşehir’in Özbağ Kasabası'na bağlı olan Kışlapınar Mahallesi’nde dünyaya gelmişim..  Kırşehir Lisesi’nden 1983 yılında mezun oldum. 1990 yılında kamu görevlisi olarak iş hayatına başladım. 2000 yılından bugüne .. internet ile ilgileniyor, bilgilerimizi sizinle paylaşıyorum ..

http://www.facebook.com/pages/Altuntop-Abdulhakim/324814707535829

Web   :  http://www.abdulhakimaltuntop.tr.gg
..

Devamını Oku
 • Ağlıyorum

  Sacide Yaylaz

  29.06.2006 - 13:18

  Şiiri inceledim takdire şayan gördüm.
  Ancak sözlerde çok karamsar ifadeler var.

  Başarılarınızın devamını dilerim.
  selam ve saygılar.
  Abdülhakim ALTUNTOP

 • * Türkü Gözlü Kadına

  Sevim Yakıcı

  23.07.2005 - 22:43

  SAYIN Sevim YAKICI,
  'Türkü Gözlü Kadına' adlı şiirlerinizi inceledim.
  ve takdire şayan gördüm. başarılarınızın devamını dilerim.
  selam ve saygılar.
  Abdülhakim ALTUNTOP

Toplam 2 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR
 • ahmet davutoğlu

  11.09.2010 - 21:49

  * 1959 yılında Konya'nın Taşkent ilçesinde doğan Prof.Dr. Ahmet DAVUTOĞLU,
  İstanbul Erkek Lisesi'ni bitirdikten sonra,
  1983–84 eğitim öğretim yılında Boğaziçi Üniversitesi'nin 'Ekonomi' ve 'Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler' bölümlerini çift ana dal programıyla(ÇAP) bitirdi. Aynı üniversitenin 'Kamu Yönetimi' bölümünde yüksek lisans,
  'Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler' bölümünde doktora yaptı.

  * 1912 senesinde Bulgaristan’ın Şumnu vilayetine bağlı Kalaycı köyünde doğan ve
  Dini Tamir Davasında Din Tahripçileri isimli çok önemli kitabı olan,
  Son devirde yetişen din adamlarından AHMED DAVUDOĞLU başka olup, Yüksek İslam Enstitüsü'nde müdürlük yapmışdır.
  * 1983’te İstanbul’da vefat etti.

 • AHMED DAVUDOĞLU

  11.09.2010 - 19:21

  Bulgaristan'da Rus işgali ve komünist yönetimin işbaşına geçmesinden sonra tutuklanarak toplama kamplarına gönderildi (1944) . Baraj inşaatında amele olarak çalıştıktan sonra, hastalanması üzerine serbest bırakıldı. Varna'daki Türk Konsolosluğu'na iltica talebiyle başvurdu. Aradan yıllar geçtikten sonra iltica talebi kabul edilerek Türkiye'ye göç etti (1949) .
  Önce Yedikule Küçükefendi Camii’ne İmam Hatip olarak atandı. Bir süre de gezici vaizlik ve 3 yıl Bursa Orhangazi Müftülüğü yaptı. Bundan sonra İstanbul Fatih Camii Kütüphanesi memurluğuna nakledildi.
  Bir süre İmam Hatip Lisesi’nde öğretmenlik yaptıktan sonra, İstanbul Yüksek İslam Enstütüsü'nün açılması üzerine, buraya öğretim üyesi ve müdür yardımcısı olarak tayin edildi (1950) . Yüksek İslam Enstitüsü'nde müdürlük de yaptı.

 • AHMED DAVUDOĞLU

  11.09.2010 - 18:56

  Son devirde yetişen din adamlarından. Fakir bir çiftçi ailesinin çocuğudur. Babası Hasan Efendidir. 1912 senesinde Bulgaristan’ın Şumnu vilayetine bağlı Kalaycı köyünde doğdu. 1983’te İstanbul’da vefat etti.

  İlk tahsilini doğduğu yerde, rüşdiye yani orta tahsilini köyüne yakın Ekizce köyünde bitirdi. Babası dini ilimlere ve alimlere son derece bağlı olduğundan onu orta tahsilinden sonra Şumnu’daki Nüvvab Mektebine gönderdi. Nüvvab Mektebinin dört senelik orta, beş senelik lise, üç senelik yüksek kısmını bitirdi. 1936 senesinde iki arkadaşı ile birlikte ihtisas için Mısır’a gitti. Orada beş sene kadar kalıp Ezher Üniversitesinin Şeriat Fakültesini (İslam Hukuku) bitirdi.
  ****
  Zamanımızın ilim adamlarından olan Ahmed Davudoğlu, Bulgarca ve Arapça bilirdi. İslamiyeti içeriden yıkmaya yönelik, dinde reformculuk ve mezhepsizlik fitnesine karşıydı. Bu fikirleri ortaya atan Cemaleddin-i Efgani, Muhammed Abduh ve onların yolunda giden günümüz mezhepsizlerine ilmi cevaplar vermiştir. Böyle kimselerin yeterli dini tahsil görmediklerini, etrafın propagandalarına aldandıklarını yazılarında belirtmiştir.
  *

  Eserleri:

  1) Selamet Yolları, 2) Ölüm Daha Güzeldi, 3) Sahih-i Müslim Tercemesi ve Şerhi, 4) Dini Tamir Davasında Din Tahripçileri, 5) İbn-i Abidin Tercümesi (Yarım kalmış olup, Mehmed Savaş ve Mazhar Taşkesenlioğlu tarafından tamamlanmıştır) .
  *
  * PROF. DR. AHMET DAVUTOĞLU başka olup siyaset bilimci ve dışişleri bakanıdır.

Toplam 17 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR