Siz Saatleri Şiiri - Cemal Süreya

Cemal Süreya
151

ŞİİR


1484

TAKİPÇİ

Siz Saatleri

Siz, saatleri yaşadınız. Zamantaşlarını. Niceldir saatler. Adsızsırlar. Renklerini, kokularını kişiselliklerden alırlar.
Aylar birbirinin içinden yürüyebilir. Ağustosta bile Marta gönderme vardır. Yine de gönderme mevsim mantığıyla sınırlıdır.
Günlerse bambaşka. Bir günün öbürünün önüne geçmesine izin yok. Günün gizi hem kişiselliğimizde, hem de onun kendi kişiselliğinde.
Siz, saatleri yaşadınız. Henüz sözcük haline dönüşmemiş, ya da bir sözcük karşılığı oluşmamış durumlar yarattınız. Tanığınızım.
Aylar ayları açıklıyor.
Saatler saatleri kum saatiyle açıklayabiliyor.
Açıklanmayan te
..........
..........

Cemal Süreya
Kayıt Tarihi : 2.3.2003 16:34:00
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • Unut Adımı
  Unut Adımı

  Gerçek neydi biliyor musunuz: Her şey. Yüz yıl sonra bu gün yaşayan hiçbir anne, hiçbir sevgili, hiçbir bebek, hiçbir bıldırcın, hiçbir balina, hiçbir örümcek, hiçbir aslan, hiçbir ceylan, hiçbir yılan var olmayacak. Ayrı bir kardeşlik kanıtı değil mi bu? Hayat kanıtı. Birbirimizin her yönden çağdaşıyız. Siz tebeşirle kara tahtaya ne güzel yazan. ....

  iki din var : siyah ve beyaz .. gerisi ?

  GERİSİ , ŞANSLIYSAN EGER SANA ACI VERENLER KENDİLİGİNDEN ÇEKİLİR HAYATINDAN... BEN SAATLERİN BAŞLAR....

 • Sevgi Giriftar
  Sevgi Giriftar

  Açıklanmayan tek şey aşk. diye devam eden .........................sonrasında,,,,,, Güneş her sabah verilmiş bir söz gibi doğuyordu,,,satırıyla, bi daha okuyamadığım kelimeler...
  Ağustosta bile Marta gönderme vardır...

 • On İki
  On İki

  ...

TÜM YORUMLAR (3)