Seyahat Şiiri - Dogan Tufan

Dogan Tufan
234

ŞİİR


4

TAKİPÇİ

Seyahat

AKDENİZ DE SEYAHAT

2 7 Yıldır,karayollarimizda direksiyon çeviren, Manavgatli Ertuğrul Cetin şöferimizle sohbet ediyoruz. Sordugum sorulara cevap alıyorum, Kendisini tanıtan gurbetçi Lubeck'li Ertuğrul Cetin,kücük yaşda terzilik mesleğini öğrenmiş Askerlik çağına kadarda terzicilik yapmış, Askerlik görevinden sonra,kardeşiyle inşaatlarda calişmış,otobüs ehliyetini yaptikdan sonra Kendisi borcla otobüs alıyor,binbir zorlukla karayoluna bismillah diyor. Türkiye Almanya arasında yolcu taşimaciliği imkanı doğuyor,Istanbul'dan aldiğı yolcuları Hamburg'a getiriyor,Hamburg'dan Istanbul'a
Lübeck'li bir Alman bayanla tanışıyor, artık Türkiye'den Almanya'ya göcüyor,otobüsede veda ediyor, Lübeck'de Alman bayanla onyılı aşkın beraberliği oluyor,çok sevdigi , beraber hayatını yaşadığı bayan amansız bir hastalıga yakalanıyor (kanser)'ve niyayet hakkin rahmetine kavuşuyor. Lübeck şehrinde müslüman mezarlığına 25 yıllıgına beşbin Euro ödeyerek mezar yeri satın alıyor ve defnediliyor, bakıyorum şöförün gözleri yaşarıyor,bana bakarak ,"hacı ağbim,eger resmi nikahım olsaydi,alip Manavgat'a getirecekdim. Bana eşimi sevdiğimi vermediler,kimseside olmadığı için evine ve varlığına devlet el koydu.
Neden nikah yapmadınız ? "Benden en az onyaş büyükdü,ben istememe ragmen kendisi istemedi.
Yinede müslüman mezarlığına defini yaptırdım"dedi.
"Tekrar Türkiye'ye döndüm çok sevdigim şöferlige kendi aldığım otobüsümle Güney Akdeniz firmasında işe başladım.Hergün Manavgat, Antalya,Mersin Adana arası elli yaşıma basmama rağmen severek direksiyon başında calışmaya devam ediyorum. Türkiyemiz cennet herkese ekmek var yeterki işimizi severek yapalım"dedi.Saatler süren otobus de sohbetimiz Mersine gelmekle bitti. Teşekkur Ertugrul Cetin yolun acık,olsun.

Dogan Tufan
Kayıt Tarihi : 17.3.2019 12:54:00
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.

Bu şiire henüz hiç kimse yorum yapmadı. İlk yorum yapan sen ol!