Papatya Şiiri - Halil İbrahim Kalkan

Halil İbrahim Kalkan
7

ŞİİR


2

TAKİPÇİ

Papatya

Özlüyorum yine seni!
Karalık bir pencerenin başında, görmeyen gözleriyle güzel manzaraya el sallayan hikmet dede gibi umutlu ve bir o kadar da yarım bir şekilde.

Özlüyorum yine seni!
Yağan yağmurun ardından, gül kokan sokaklarda yürürken, ıslanan kaldırım taşlarının üstüne oturup, sigarasını içen tütüncü sabri dayı gibi umursamaz ve bir o kadar da mecnun bir şekilde.

Özlüyorum yine seni!
Elinde poşetlerle eve doğru yürürken bir şey unuttuğunu fark eden Ayşe teyzenin onu almak için markete doğru tekrar yürümesi gibi çaresiz ve bir o kadar da unutkan bir şekilde.

Özlüyorum yine seni!
Sabahleyin elini yüzünü yıkamadan kahvaltı sofrasına oturan çocuğun, uyku akan gözlerinden okula gitmesini isteyen anne babanın hayata yetişme çabasını kazımaya çabalaması gibi tedirgin ve bir o kadar da mecruh bir şekilde.

Özlüyorum yine seni!
Sahip olduğu onca değerli eşyaları bir kenara itip, sadece sevdiği kadını özleyen Halil amca gibi halinden mutlu ve bir o kadar da mutsuz bir şekilde.

Özlüyorum yine seni!
Kocaman bir şehrin kalabalığında, yalnızları oynayan simitçi Kerim dayının tezgahında mutluluğu aramaya çalışması gibi sessiz ve bir o kadar da yaman bir şekilde.

Özlüyorum yine seni!
Bir demet sarı papatyayla okul yollarında.

Halil İbrahim Kalkan
Kayıt Tarihi : 15.4.2020 19:25:00
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
  • Perihan Pehlivan
    Perihan Pehlivan

    hayatın içinden iz bırakanlara dair. kaleme sağlık

TÜM YORUMLAR (1)