Kahraman Şiiri - Kadir Soytürk

Kadir Soytürk
339

ŞİİR


1

TAKİPÇİ

Kahraman

Kim ne derse desin bacım, aldırma
Sen tarihi yazan bir kahramansın!
Böyle benim gibi sessiz seyreden;
Bir de seni hor görenler utansın!

Kadir Soytürk
Kayıt Tarihi : 22.11.2005 22:46:00
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • Kadir Soyturk
  Kadir Soyturk

  Leyla Şahin� e kadın saldırısı

  Habertürk� teki Basın Kulübü programına katılan Şahin kadın gazeteciler tarafından adeta � sanık sandalyesi� ne oturtularak, ağır itham ve suçlamalara maruz bırakıldı.

  Habertürk� te yayınlanan Basın Kulübü adlı programa katılan Leyla Şahin kadın gazetecilerin kışkırtıcı sorularıyla karşılaştı. Leyla Şahin� e, Avusturya� da hangi örgütün imkanlarıyla okuduğunu soran gazeteci Yazgülü Aldoğan, � AİHM� de dava açmak kolay mı? Masrafları hangi örgüt karşıladı. Arkanda kim var? � dedi. Şahin de, kendisinin Avusturya� da öğrenim gördüğü dönemde Türk öğrencilerin bu ülkede ücretsiz okuduğunu, AİHM� ye açtığı dava sürecinde de eşi ve ailesi dışında hiçbir örgüt ya da kuruluştan destek almadığını söyledi. Bunun üzerine Aldoğan, � Sen kimi kandırıyorsun, riyakarlık yapma� dedi. Şahin bu hakarete karşılık olarak � Bana riyakar demeye hakkınız yok. Bu sözleriniz hakarettir ve yasal sonuçlar da doğurur. Soru sormuyorsunuz, gerçeği öğrenmeye çalışmıyorsunuz, yorum yapıyor ve hüküm veriyorsunuz� şeklinde cevap verdi.
  # MUSTAFA KAHRAMAN

  SİMGE DEĞİLİM

  Programın sunucu ve yöneticisi Melih Meriç de � Bu yola çıktıysanız, ağır eleştirilere de katlanacaksınız� dedi. Meriç� in bu sözleri üzerine Aldoğan ve Pınar Türenç, Şahin� e � Evet..Madem bir davanın militanısın, bir simgesin. Bunlara katlanacaksın� dediler. Leyla Şahin, bu sözlere � Ben militan değilim. Hiçbir davanın da simgesi değilim� çevabını verdi.(22.11.2005)

TÜM YORUMLAR (1)