Emre Seher Şiirleri - Şair Emre Seher

0

TAKİPÇİ

Emre Seher

Ve bir zaman sonra anlıyorsun ki etrafında kimse kalmıyor? Kardeş dost dediğin insanların çevrende sadece çıkar amaçlı durduğunun farkına vardıktan sonra yalnızlığı seviyorsun. Sevgili muhabbettini hiç katmıyorum ortaya ne yaptıysak yüzümüze vurulmadı mı hep,kime değer verdiysek gitmediler mi hep? Ben yanındayım diyenler hangi rantlarda kimle konuşuyor bilemezsin. Hayat o kadar acımasız ki şekilden şekile,acıdan acıya sokar seni. Eger ki güçlü değilsen bataklığa çakılır kalırsın ve tutunacak bir dalın,bir el gelmez sana. Acılara bürünmüş bir insanı yıkmak zordur lugatında siktirleri hayatında ha siktir ettikleri vardır. Kimsenin gidişi koymaz ona canına kanına işlememişsen. Çok düşünüp az konuşurlar. Susarak anlatmak istediklerini bi kaleme kağıda dökerler. Bunun adınada sevişme denir. Bir çift göz yaşına bırakırlar acılarını. Gündüzleri susar geceleri ölürler.

Devamını Oku
Emre Seher

Gözlerin diyorum sandığım kadarda güzel değilmiş,
başkasına bakınca anladım.

Devamını Oku
Emre Seher

Hadi gülümse;
Gülümse ki?
Şiirlerimde kalmasın gülüşün.

Devamını Oku
Emre Seher

Sensiz geçen bir gecenin daha başlangıcındayım.

Saat şuan 12: 44

Kapıdan içeri giriyorum,ayakkkabılarımı çıkarttıp direk banyoya geçiyorum elimizi yüzümü yıkayıp bi çay demiliyorum kendime. Ve bilgisayarımı açıyorum. 3-5 dk içerisinde ekranda duran fotoğrafına bakarak bi sigara yakıyorum. Sonra bi demlik çay demliyorum ve bu yazıyı yazmaya başlıyorum. Bu gece daha bi farklı sanki. Daha bi sessiz,daha bi durgun.

Devamını Oku
Emre Seher

Ben sadece mutlu yazılar yazmak isterdim,
hayatın acı yönü kısa kaldı bize.

Devamını Oku
Emre Seher

Henüz anne karnındaydım, etrafı çentikle dolu, her köşesi ayrı bir hayat taşıyan rutubetli duvarlarla kaplı bu hayata başlangıç noktamla tanıştığımda.

Özgürlük nedir hiç bilemedim, tek özgürlüğü demir parmaklar arasında izlediğim gökyüzüydü, ve hayat o kadar toz pembe görünüyordu ki gözüme hiç bi şeyden habersiz, herkesten habersiz. Hiçbir arkadaşım yoktu, ne bi selam verecek, ne oyun oynayacak çocuktum. Avluda tanıştığım kedi yavrularıyla arkadaş oldum. Dışarı nasıl bir yer, ne yapılır, hiç bilmedim çünkü burda doğdum, burda büyüdüm. Ben 11 yaşında dünyadan habersiz bi çocuğum. Salıncakta parkları, luna parkta dönme dolapları, hep televizyonlarda gördüm, her ne zaman anneme soruşumda sabret diyeli 11 sene oldu..

Babamı hiç tanımadım, hiç bilmiyorum.
Nasıl biri, gözleri, saçları hangi renk hiç bi fikrim yok.

Devamını Oku
Emre Seher

Sazı kırık şairlerin yerini,
Saçının ucu kırık kaşarlar aldı.
Hepiniz şair oldunuz.

Devamını Oku
Emre Seher

Umudu kelepçede arayan adamlar gördüm.
Hepsi dâvâ adamıydı.

Devamını Oku
Emre Seher

Romantik değilim,
odun olabilirim,
ama bu seni sevmediğim anlamına gelmesin.
Beni biraz anlasan sana olan sevgimin romantiklikle bi alakası olmayacağını bilirsin.

Sadece gözlerime bakmanı istiyorum, elini kalbime koymanı her saniye atan kalbin sesi senin adını söylüyor, ve ritimleri ile,

Devamını Oku
Emre Seher

Kaldığım yerden devam edeyim diyorum ama devam edemiyorum.
Kelimelerin boğazıma düğümlendiği gibi;
Saatimin durup sebepsizce sorguladığı vakitteyim.
Hayattan beklentisi olmayan ihtiyarın bastonu kadar gereksiz;
Dur durak bilmeyen sancılarım!
Ölümle inatlaşan bir gençliğimin kısa payında giderken, ip üzerinde sen değilde sensizliğe gidiyorum.

Devamını Oku