Cumartesi Şiiri - Emin Akasya

Emin Akasya
24

ŞİİR


2

TAKİPÇİ

Cumartesi

Geceler boyu film izleyerek geçirmiş uzun süreli uykusuzluktan sonra uyuyakalmıştı. Sabah ortalık daha yeni aydınlanırken gözlerini açtı. tekrar uyumaya çalıştı. midesindeki kazıntı, kafasındaki sızı, belindeki ağrı ve ağzının susuzluktan kuruması uyumasına izin vermedi. kaç saat uyuduğun bile farkında değildi. kalkmak içinden gelmiyordu. etrafa baktı. evin hali berbattı. daha eve taşınalı kaç gün olmuştu. odada elbiseler, mutfakta yemek artıkları, sehbada çerez kalıntıları ve bardaklarda içeceklerden kalanlarla oluşmuş katranlar. hiçbir şey alındığı yere konulmamış. öylece savrulmuştu.

bir işte çalışmıyordu. çalışmak da gelmiyordu içinden. yemek, tuvalet, yatak ve bilgisayar arasında ömrünü geçirebilirdi. bir de hareketsizliğin verdiği ağrılar olmasa. uyudu mu dibine kadar uyur. kalktığında ise uyanık kalmak için elinden geleni yapar sızana kadar bilgisayarla uğraşırdı. kapıyı çalan olsa şaşkınlıkla karşılar ya da yemek geldi diye koşardı. Bilgisayar üzerinden para kazanır. bilgisayarüzerinden harcar. bilgisayarla paylaşırdı yemek kırıntılarını.

hangi gün olduğunu düşündü. ne zamandır evden çıkmadığı ve bir uğraşısı olmadığı için günlerin adının değişmesi yaşayacağı günü değiştirmiyordu. kalkmak için kendini zorladı. kalkamadı, uzandı. bilgisayarın tuşuna bastı. Cumartesi. Önceleri en sevdiği gündü. ne okuldan kalan yorgunluk ne de ertesi gün okul var endişesi vardı. Öyle güzel bir gündü. şimdi baktı baktı kelimeye ve hatta harflere baktı. anlamsızdı.

Emin Akasya
Kayıt Tarihi : 23.8.2019 11:11:00
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.

Bu şiire henüz hiç kimse yorum yapmadı. İlk yorum yapan sen ol!